26.09.2013

Журналісти підтримують акцію закупівлі 18-ти тисяч конвертів для чорнобильців

За ініціативи друкованого видання «Сіверщина» в Чернігівській області розпочалась акція «Подаруй 18 тисяч конвертів для ліквідаторів аварії на ЧАЕС». Цей захід активно підтримує голова організації «Зелений світ» та водночас завідуючий поліклінічним відділенням Центру радіаційного захисту. За словами Івана Осадціва, на території регіону мешкає 9 тисяч людей, постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи. У зв’язку з трагедією 27-річної давності кожен ліквідатор має проблеми зі здоров’ям, а тому потребує лікування. Але бюджетних коштів не вистачає навіть на проведення діагностичних заходів.

Завідуючий поліклінічним відділенням стверджує, що навіть у разі прибуття усіх чорнобильців лікарі не зможуть виконати обстеження у повному обсязі через низку причин. Тому Іван Осадців запропонував кожному хворому направити листа, в якому необхідно вказати дату та час проведення діагностики. Оскільки обстеження необхідно проходити двічі на рік, то Центр потребує 18 тисяч конвертів. На їх закупівлю необхідно витратити 44 тисячі гривень, такої суми на балансі у закладу охорони здоров’я немає. Голова асоціації «Зелений світ» звинувачує у всьому обласну та державну владу, які неспроможні якісно розподіляти бюджет.

Останніми роками журналісти спостерігають одну тенденцію, що негативно впливає на розвиток галузі охорони здоров’я. Головний редактор «Сіверщини» зазначив, що влада виділяє чимало коштів на закупівлю обладнання. З одного боку це добре, а з іншого, придбання технологій тягне за собою підвищення цін на медичні препарати. Василь Чепурний вказує на наявність взаємозв’язку між цими факторами. Тому він прохає громаду взяти участь у акції, котра ставить на меті надання Центру радіаційного захисту конвертів. За словами головного редактора, такий метод може стати більш ефективним, ніж закупівля коштовного обладнання.

  • Гость: Молодцы журналисты, больше нечего добавить, теперь дело за общественностью