15.12.2012

«Зелену вулицю» підприємцям

На спільному засіданні Регіонального комітету з економічних реформ і обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва було розглянуто проект обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2013-2014 роки.

Запорукою успішного зростання в соціально-економічній сфері області та держави є успішний розвиток підприємництва. Тому у Президентській програмі реформ економіки розвитку середнього та малого бізнесу приділяють велику увагу.

Володимир Хоменко, голова ОДА, на засіданні зауважив, що Урядом та Президентом України здійснюються заходи по вдосконаленню бізнес -середовища. Проведено реформування податкової системи, максимально спрощені процедури реєстрації підприємців, покращена система надання ліцензій, адміністративних послуг, налагоджені відносини суб’єктів підприємництва з органами контролю. Для забезпечення сприятливих умов розвитку цього сектору діяльності, у квітні 2012 року вступив у дію Закон України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні».

Презентуючи обласний проект Програми, Світлана Полторацька, заступник начальника управління економіки ОДА, зазначила, що в Чернігівській області основні кількісні та якісні показники розвитку бізнесу позитивно збільшуються. За минулий рік надходження до місцевих бюджетів від підприємців суттєво збільшились, а вже за 9 місяців поточного року, вони становили майже 217,8 млн. грн. або збільшились на 60%.

Згідно Програм підтримки малого бізнесу на протязі 2011-2012 профінансовано понад 70% або 1,9 млн. грн., частка з них була направлена на видачу кредитів. На 2013-2014 роки  фахівцями влади, представниками бізнесу, науковими установами, об’єднаннями громадських організацій враховані усі пропозиції та розроблені вимоги та положення нормативно-правових актів.

Метою створення цієї регіональної програми є надання сприятливих умов розвитку успішної роботи суб’єктів середнього та малого бізнесу, збільшення конкурентоспроможності та соціально-економічного внеску в розвиток області.

А в ході її виконання є фінансове забезпечення та інформаційна підтримка. На подальші два роки з бюджету області планується використати 4,5 млн. гривень.

При виконанні Програми розвитку очікується збільшення показників ефективної діяльності підприємництва, спрощення доступу до кредитування, покращення інвестиційного клімату, поліпшення надання адміністративних послуг, збільшення рівня освіти підприємців для вміння подальшого успішного розвитку своєї справи та інше.

До обговорювання цього проекту були залучені: Сергій Берестовий — голова регіональної ради підприємців області, голова обласної організації «Асоціація роботодавців Чернігівщини», Валерій Берсеньов — заступник директора ТОВ НВП «Метекол», Андрій Лісовий — гендиректор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області», Сергій Шкарлет — ректор Чернігівського державного технологічного університету. Ними було запропоновано схвалити та затвердити даний проект розвитку на 2013-2014 роки.

 

 

  • Гость: А можна менше балачок, а більше конкретних дій наших чиновників щодо поліпшення роботи підприємців.