04.12.2012

За чисте місто

Виконком міськради Мени прийняв рішення про те, щоб запровадити оплату за вивіз сміття. Почали оформляти договора про надання послуг, і споживачі вже мають цілу низку питань.

Наскільки це законно?

У Законі України ст.15 Про відходи предбачається плата за вивезення сміття.

У таких населених пунктах Чернігівської області як Новгород-Сіверський, Сосниця, Корюківка, місцеві жителі вже давно платять за дану послугу.

Чому ця послуга вводиться саме зараз, нвже побільшало відходів?

Відповідає Юрій сальниченко, заступник міського голови: «це непросте рішення ми мали прийняти,  тому що до бюджету стало надходити менше коштів.»  Згідно нового Бюджетного кодексу до бюджету міста перестав надходити транспортний збір. Друга причина того, що вводиться оплата- бажання міської ради розширити обсяг, у якому надалі будуть надаватися дані послуги.  Закуплено п’ять нових контейнерів для сміття ще п’ятнадцять планується закупити ще. Місту потрібен ще один сміттєвоз, тому що машина, яка зараз працює – не справляється.

Ціна чистоти.

За інформацію з бухгалтерії КП «Менакомунпослуга», підприємство витрачає на послуги вивезення сміття приблизно 10-11 тисяч. Зцього виходить, що для того, щоб жити у чистому місці менівці мають платити.  Визначили суму у розмірі 4 грн.8коп. з людини на місяць.  За роз’ясненням щодо цього можна звертатися  до «Менакомунпослуги».

Про договір.

Між замовником та виконавцем має заключатися договір про надання послуги з вивезення мусору та захоронення твердих відходів. Такі договори почали укладатися з начала серпня. Але даний договір має суттєві відмінності щодо типового. Він  більше нагадує клаптик паперу, де немає пунктів з розрахунками, не зазначено коли ж все-таки буде вивозитися сміття. Відсутність справжнього договору пояснюється тим, що КП «Менакомпослуга» не має свого юриста, але ж міська рада може допомогти. Багато мешканців не поспішає підписувати даний договір, так як вважають його несерйозним.