19.06.2013

З карти Чернігівщини зникло сім населених пунктів

Представники обласної влади ухвалили рішення стосовно видалення з мапи регіону семи селищ, оскільки на їх території ніхто не проживає. Така постанова була затверджена під час останньої сесії. То ж відтепер на карті ми не зможемо побачити такі населені пункти, як Дачне, Логи, Ракужа, Кути Перші, Михайлово, Заря та Кірпічне. Серед цієї кількості 5 сіл знаходились на території Семенівського району, а також ще по одному селищу від Новгород-Сіверського та Тиницького районів. Звичайно, посадовці пояснили своє рішення, оскільки справа дуже серйозна.

Як стало відомо, на території населених пунктів проживало всього кілька чоловік. Але існування вище перелічених центрів було недоцільним через відсутність лікарень, шкіл, дитсадків, торгових та культурних закладів. До того ж, мешканці із задоволенням погодились переїздити до більш розвинутих сільських сіл. Варто також відзначити погане транспортне сполучення, аби дістатись до тих семи сіл, потрібно було здолати чималу відстань пішки, адже автобуси тут велика рідкість. Жителів заздалегідь попередили про те, що дотримання їх селищ є недоцільним. Саме тому станом на початок поточного року жодного мешканця на території вже зниклих населених пунктів зареєстровано не було.

Під час засідання посадовці довели, що вся процедура була проведена згідно з чинним законодавством. Про це свідчать і позитивні відгуки мешканців, котрі вже проживають в інших селах. Дану ідею підтримала не лише обласна, а й районна влада. Хоча, звичайно, факт зникнення з мапи населення пунктів не може радувати посадовців. Згідно зі статистикою, за останній рік населення Чернігівської області скоротилось на 1,3%, а це свідчить про погану демографічну ситуацію в регіоні.

До речі, факт зникнення сіл не є новинкою для нашого краю. У травні обласна влада вже впроваджувала постанову щодо ліквідації семи населених пунктів. Таким чином, з мапи Чернігівщини зникли такі селища: Сміле, Степ, Бекарщина, Борзенцов, Марочкіно, Скибовщина та Лозове. Таке рішення було ухвалено у зв’язку з відсутністю населення. Загалом останнім часом в Чернігівській області спостерігається тенденція зі зникнення з карти селищ. За кілька років в нашому регіоні було ліквідовано 50 населених пунктів, спеціалісти впевнені, що це ще далеко не кінець.

  • Гость: С одной стороны очень жаль пропавшие деревни, а с другой - какая радость от того, что там живет грубо говоря 3 человека
  • Гость: Що б не казали, але при Радянському Слюзі селянам жилось набагато краще, була молодь, були колгоспи, була деяка інфраструктура. Зараз або в селі все є, або взагалі нічого немає