26.08.2013

Юні козаки готуються до першого виступу

3 дні тому наші юні земляки поселились у козацькому курені імені Івана Сірка, котрий розташовується поруч з селом Манжосівка. Така визначна подія у житті хлопців сталася за допомогою отамана Романа Зінченка, який взяв на себе зобов’язання з вирішення організаційних питань. Керівником табору в свою чергу є Артем Аніщенко. На території Січі хлопці поступово стають справжніми козаками. Зокрема, вони роблять ранкову зарядку та вже встигли пройтись по розпеченому вугіллю. Загалом, навчатись дітям не важко, єдина тяжкість полягає у ранньому підйомі. Часто козаки прокидаються о четвертій годині ранку, звичайно, ближче до опівдня енергія залишає їх наодинці з силою волі.

На сьогоднішній день в Січі виховується 15 хлопців, їх розподілили на два рої. Ці взводи мають назви Захисники та Козаки. Звісно, у кожного відділення є керівник, він носить звання ройового. В той час як один взвод чергує на кухні, інший займається підтриманням вогню. Згідно з правилами, полум’я не повинно згасати, оскільки воно вважається священним. Процес приготування їжі починається о четвертій годині ранку, на чергування заступає двоє козаків. Згідно з графіком, усі інші солдати прокидають о шостій ранку, після чого приступають до ранкової зарядки. Наступним етапом є ранковий туалет, а вже потім сніданок.

Варто зазначити, що їжа тут дуже смачна, оскільки готується на вогні. Керівник загону акцентує велику увагу на фізичній підготовці та отриманні інших навичок, котрі можуть знадобитись у бою. Зокрема, діти стріляють із лука, купаються у водоймищі і навіть плавають на байдарках. Аби не зовсім відставати від цивілізації, козаки переглядають фільми. Весь цей час за їх діями слідкують ройові. Окрім фізичної підготовки, важливим аспектом є дисципліна.

Сьогоднішня ніч буде вкрай тяжкою, адже  козаки співали пісні, стрибали через вогонь та виконували багато інших обрядів. Сучасне покоління не має намірів зраджувати традиціям, це буде їх перший виступ у ролі справжніх козаків. За видовищем матимуть можливість спостерігати близькі та рідні юнаків. В такі моменти батьки можуть пишатися своїми дітьми. Усі заходи виконуватимуться під музику у виконанні фольклорного гурту «Мамай». За допомогу у створенні табору керівництво висловлює подяку представникам районної влади та підприємцям, котрі забезпечили дітлахів усіма необхідними речами. Козацька Січ у Манжосівці вестиме діяльність до 14 липня. Тож попереду у юнаків цілий тиждень цікавих пригод.

  • Гость: Такими юнаками можуть не лише батьки пишатися, а й вся Чернігівщина, хлопці реально готуються до армії