30.10.2013

Єдина в регіоні російська школа щиро вітала секретаря міськради

11

Чернігівська ЗОШ №6 є унікальним закладом. Справа у тому, що це єдина школа в області, де навчальний процес здійснюється суто російською мовою. Олег Шеремет вирішив прослідкувати за тим, як проходять уроки у цьому закладі, персонал був радий вітати такого поважного гостя. За словами секретаря міської ради, сьогодні Президент України ставить завдання приділяти увагу національним меншинам та задовольняти їх потреби. Адже тільки таким чином можна досягти злагоди з представниками інших націй. Завдяки цьому керманич країни хоче навести повний порядок в Україні.

Як стало відомо, нині голова Уряду має бажання розробити Концепцію державної етнонаціональної політики. Користуючись нагодою, представник влади особисто поспілкувався з викладачами, а директор провела для секретаря міськради екскурсію. Таким чином Олег Шеремет зміг побачити матеріально-технічну базу. Особливу увагу він приділив бібліотеці, оскільки йому цікаво було дізнатись показник рівня забезпеченості школярів підручниками.

Водночас керівник профільного департаменту розповідав посадовцеві про історію школи. Як відомо, будівельні роботи були завершені в 1964 році напередодні 1 вересня. На сьогоднішній день учнівська база нараховує 340 чоловік, причому 53 із них є іноземцями. Знання особливим дітям надають 35 педагогів, усі вони мають високу кваліфікацію, тому школа №6 має високий авторитет у місті.

Поспілкувалась з Олегом Шереметом і директор закладу. Галина Поважук зазначила, що на базі ЗОШ діє 5-а клас, для якого російська мова є базовою, але українську діти вивчають в якості окремого предмету. Звичайно, для учнів викладається і англійська мова, тобто керівництво проводить процес згідно з останніми змінами у законі про освіту. До речі, учні 5-а класу обрали німецьку мову, як другу іноземну. Керівник закладу упевнена у тому, що ці школярі досягнуть великих успіхах у різних галузях, оскільки люди з такими знаннями без проблем знаходять себе у житті.

Враховуючи географічне положення області, той факт, що в Чернігові проживає близько 10-ти тисяч вихідців із Росії не виглядає дивним. Також у місті зареєстровано приблизно 3,5 тисячі білорусів, більше тисячі євреїв, і по кілька сотень представників пострадянських держав. Влада робить усе можливе, аби націю товаришували між собою. З цією метою в Чернігові ведуть діяльність 10 громадських організацій, діяльність яких спрямована на забезпечення культурних потреб національних меншин.

  • Гость: Вважаю, що для такої тконцентрацію російськомовного населення чисельність шкіл має бути в 5 раз більшою