21.12.2013

Як вибори справляли на Первомайщині: погляд чернігівського журналіста

05ccbce11b9a9f2241fd6a9d1020664e_1

Мобільно – оперативна група із Чернігова, Сум, Києва, Запоріжжя, Херсона та інших українських міст, яка була об’єднана громадською течією «Вільні люди», у склад якої входить і автор цієї статі, мала тяжку задачу – забезпечити проведення прозорих і чесних виборів у 132 окрузі на Миколаївщині у місті Первомайську. Кандидатів було не багато, але «маємо те, що маємо» — опозиціонер Аркадій Карнавацький та губернатор Миколай Круглов.

Первомайський округ – це сільськогосподарський край із своїм центром – Первомайськом, який і нині є пам’яткою Радянського Союзу: підприємства і вулиці, які до нині носять радянські назви – Дзержинського, Леніна, Петровського та інших.  Наша мобільна – оперативна група, при участі депутатів опозиції А.Парубія та О.Медуниці, мала за ціль слідкувати за дотримання виборчого законодавства, контролювати Первомайським Євромайданом, і разом з цим забезпечити безпеку перевезення бюлетенів від ДВК до ОВК.

До того ж, чернігівці в складі нашої групи змогли заблокувати рух колони із «карусельниками», які намагалися відібрати права громадян голосувати у виборчих пунктах.

Але, незважаючи на всі прийняті нами заходи, нажаль, масштаби фальсифікації не зменшились, і попередній підрахунок голосів показав, що перемогу одержує Микола Круглов – кандидат від влади, і голова Миколаївської ОДА. Та не тільки в масштабності фальсифікацій або карусельниках причини поразки, але й в самих миколаївцях, які просто не прийшли на вибори, особливо молодь. Таким чином, за цих «відсутніх» проголосували інші люди.

Як писав у своїй книзі «Практична філософія українця» політик Віталій Корж, який також є українцем: «На жаль, дуже багато людей лиш в день голосування замислюється над своїм вибором, але більшість з таких людей просто не йде до дільниць, пояснюючи тим, що їх голос усе одно нічого не змінить».

Особливо гірко було дивитися на затуманенні очі селян, яких «біленою» кормить влада, дурманячи мозок «славним майбутнім», а деякі селяни і справді були задурманені, але алкоголем, який роздавала влада за підтримку від народу, хоча вони днем масово приїхали декількома автобусами.

І що сказати цим селянам, які й досі вірять казки про доброго царя, як було у царській Росії, але на український манер – «цар» прийде з Миколаєва та все до порядку доведе.

Нагадаємо події минулого періоду – 2012 року були вибори у Верховну Раду і по 132 округу лідирував опозиційний кандидат Корнацький із перевагою майже в 4 тисячі голосів. Але через деякий час з’являється інформація, що робітники ЦВК помилилася, і насправді «перемогу» треба присудити представнику від влади. Із цим рішенням погодились багато місцевих жителів, які вийшли на вулицю у підтримку свого вибору. Через деякий час, ЦВК визнав результати виборів округу під номером 132 неточними, і було оголошено про перевибори.

Омріяні чорноземи Миколаївщини – славна історія Запорожжя, в минулому році це місце стало ареною збройних протистоянь: рейдери, які були озброєні рушницями намагалися захватити декілька об’єктів агрофірми Карнацього, щоб присвоїти високо результативне агропідприємство, але, на їх жаль, атаку вдалося відбити.