17.09.2012

Хто отримає соціальні пільги

Соціальна податкова пільга має застосовуватись у вигляді заробітної плати, у тому випадку, якщо вона не перевищує суму, яка дорівнює прожитковому  мінімуму, який діє з 1 січня звітного року для працездатної людини, яка помножена на 1,4 та округлена до 10 найближчих гривень.

Ця інформація була надана податковою інспекцією у м.Чернігів.

Для працездатних осіб встановленим розміром заробітної плати є сума, яка дорівнює 1073 гривні, вона встановлена 1 січня 2012 року.  У поточному році соціальна пільга буде застосовуватися до місячної заробітної плати, що нарахована,  якщо її сума менше ніж 1500 гривень.

У разі, якщо заробітна плата, що нарахована,  перевищуватиме  встановлений розмір,  соціальна пільга  надаватися не буде, незалежно від категорії до якої належить платник податку, який має її одержувати.

Соціальна пільга не нараховуэться  якщо є доходи, які є окремими від заробітної плати.

Відтак податкова соціальна пільга (ПСП) у поточному році дорівнює:

ІІІ категорія– 1073 гривні (200% ПСП);

ІІ категорія– 804 грн. 75 коп. (150% ПСП);

І категорія– 536 грн. 50 коп. (100% ПСП).

У випадку якщо платнику податків надано право отримувати пільги  з декількох підстав, він отримує ту пільгу, яка має найбільший розмір за умови, якщо всі процедури дотримані. Але у випадку,  коли на утриманні особи двоє або більше дітей або діти-інваліди (дитина-інвалід), податкова соціальна пільга має додаватися  до пільги.