24.08.2013

Відходи на Чернігівщині під Ічнею, врятуйте!

Вiдходи

Екологи Чернігівської області знайшли звідки зливають відходи під Ічнею.

Підприємство, яке знаходиться в м. Ічня й відоме усій країні – молоко-консервний комбінат  (далі – ММК), має великий недолік – недобудовані очисні споруди.

Дана стаття  матиме офіційні коментарі сторін, які причетні до цього інциденту.

«Будівництво ММК  розпочато  ще у 2006 році у м. Ічня. Комбінат поступово розширювався, нарощував потужності, з`являлося нове обладнання, але розширення призвело до того, що підприємство ставало дедалі ближче осель громадян. На сьогоднішній день відстань між виробничими  цехами та будинками дорівнює 15 м.

У 2012 році  підприємством розпочато  використання  міських мереж  водопостачання, а згодом для потреб виробництва почалось використання водовідведення.  Це говорить  про те, що неочищені стоки потрапляли в міські очисні споруди, які не разраховані на таку кількість відходів, тому не встигало й не могло їх переробляти. Це призвело до того, що токсичні речовини почали потрапляти у ставок, який знаходиться біля с. Хаєнки та знищувати цілу екосистему.

Цей ставок доки був чистим,  був майже єдиним місцем відпочинку мешканців м. Ічні та їх гостей, окрім цього ставок належить до Національного природного парку.

На сьогоднішній день у ставку величезна кількість відходів, тому у ньому  гинуть рослини і тварини.

Жителі м. Ічня помітили, що Камаз, який є у власності ММК, вивозить з підприємства відходи і зливає їх на землю. Це відбувається регулярно, декілька разів на день.

Замість того, щоб будувати очисні споруди на підприємстві, керівники лише тішать місцевих жителів обіцянками.

Жителі екологічно забрудненого міста організували групу з активістів, яка веде боротьбу за те, щоб екологічний стан міста було відновлено.Прес-служба НЕЦУ повідомила, що екологічні організації Харкова та Києва звернулись до Держекоінспекції  України та Генеральної прокуратури з проханням, щоб  зупинили діяльність підприємства до тієї пори,  доки на ньому не будуть побудовано  очисні споруди.

Ічнянські активісти затримали машину підприємства, з якої зливали на землю шкідливі відходи.

  • Гость: А куда смотрит экологическая прокуратура, у них есть все полномочия, чтобы остановить это безобразие.