06.11.2014

Відкриття унікальної виставки петриківського розпису в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній»

Петриківський розпис

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на відкриття унікальної виставки петриківського розпису.

Вона відкриється 7 листопада в 12:00 в приміщенні колегіуму на Валу. В експозиції будуть представлені роботи на папері, картини на полотні, розписані рушники; тарілки; предмети побуту, оформлення петриківським розписом.

Можна буде побачити книги про петриківський розпис та інсталяцію з петриківських птахів світу. Талановиті майстри розкажуть про таємниці народної творчості і продемонструють майстер-клас за цією технікою.

В Чернігів свої роботи привезуть шість художниць: Галина Назаренко (с. Петриківка), Олена Ярмолюк (с. Петриківка), Ірина Кібець (с. Петриківка), Вікторія Шевченко (с. Петриківка), Тетяна Гарькава (с. Петриківка) і Наталія Малярчук (Львів).

Всі вони – професійні художниці. Крім традиційних картин в стилі петриківського розпису вони оформили багато будівель, розташованих в різних куточках України і навіть в Грузії.

Так, наприклад, Галина Назаренко розписала церкву Святого Юрія в Києві і разом з Оленою Ярмолюк – каплицю біля джерела Святого Пантелеймона в селищі Хуторське.

Також в жовтні цього року Галина Назаренко та Ірина Кібець розписали церкву Святої Покрови під Києвом у селі Шевченкове. А нещодавно петриківські майстрині розмалювали освітній коледж в місті Батумі (Грузія).

Унікальна експозиція працюватиме до 7 грудня з 9:00 до 17:00.

Довідка

Петриківський розпис виник в Україні задовго до появи християнства і грав роль оберега. Ця стародавня традиція сотні років широко використовувалася в побуті, зокрема, у запорізьких козаків, і була популярна навіть в поселеннях Приазов’я, але збереглася тільки в старовинному козацькому селі Петриківка.

5 грудня 2013 Петриківський розпис було внесено до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Петриківський розпис

Petrykivskyj_rozpys_2

Petrykivskyj_rozpys_3

Petrykivskyj_rozpys_4

Petrykivskyj_rozpys_5

Petrykivskyj_rozpys_6

Petrykivskyj_rozpys_7

Petrykivskyj_rozpys_8