05.11.2013

В поточному році печі забрали життя 4 людей

4

В Україні спостерігається доволі дивна тенденція. У літню пору року, коли температура повітря сягає позначки +35, активність сонця спричинює пожежі, але як правило, поширюються вони на сільськогосподарські угіддя. А ось напередодні зими, коли показники вимірювальних приладів знижуються, надзвичайні пригоди теж виникають, однак спричинюються вони не сонцем, а печами та іншими опалювальними приладами, котрі знаходяться в житлових приміщеннях. На жаль, неправильна експлуатація устаткування призводить до пожеж, а отже, і до смертей.

Про правила експлуатації опалювальних засобів часто нагадують працівники МНС. Згідно зі статистикою, протягом минулого року в Прилуцькому районі печі та альтернативні засоби забрали життя чотирьох людей. Аналогічний показник зафіксований протягом перших 9-ти місяців поточного року. За ініціативи співробітників МНС на території адміністративного округу проводяться роз’яснювальні бесіди з населенням. Усі заходи, сплановані фахівцями, спрямовані на запобігання надзвичайних ситуацій, котрі часто виникають під час експлуатації печей. Поточний період є вкрай важким для представників управління, адже їм доводиться виконувати чималий обсяг роботи.

На районному рівні був затверджений графік, згідно з яким спеціалісти відвідують населені пункти Прилуцького району та розповідають мешканцям про правила користування обігрівальними приладами. Звичайно, до уваги беруть лише окремі категорії населення. Варто відзначити взаємодію працівників МНС з головами селищних рад. Представники влади населених пунктів надають перелік осіб одиноких людей. Саме такі громадяни знаходяться в групі ризику, оскільки у разі виникнення пригоди ніхто не зможе оперативно прийти на допомогу.

Також фахівці наносять рейди до осель тих мешканців, котрі зловживають алкогольними напоями. Окрім роз’яснювальних бесід, представники МНС також проводять перевірку опалювального обладнання. І варто зазначити, що такі заходи дають позитивний результат. Зокрема, вони забороняють експлуатацію деяких устаткувань, оскільки їх використання може призвести до пожежі. Фахівці обіцяють здійснювати аналогічні рейди і в наступному році, тому вони сподіваються, що статистика МНС значно покращиться.

  • Гость: На жаль, наших людей приводить до смерті не необережність, а жадність і лінь, печі не прощають таких помилок