23.12.2012

У професійному ліцеї побуту Чернігова 20 грудня відбулось засідання Колегії управління освіти і науки ОДА.

У роботі розширеного засідання Колегії прийняли участь начальники управлінь освіти міських рад, директори професійно-технічних навчальних закладів,  начальники відділів освіти райдержадміністрацій, обласних позашкільних навчальних закладів, обласних ліцеїв. На засіданні розглянули багато питань, що стосуються кадрового складу у закладах освіти області. Розглядалася робота навчально-практичних центрів галузевого спрямування, що функціонують на базі провідних професійно-технічних навчальних закладів області; стан організації харчування, що є головним чинником формування здорового способу життя у навчальних закладах.

Василь Глузд — начальник відділу вищих навчальних закладів, науки та кадрової роботи управління освіти і науки зазначив,що вдале виконання поставлених завдань розвитку залежить від правильного підбору та підготовки педагогічних кадрів. Відділи освіти проводять серйозну роботу при визначенні та підготовці професійних кадрів. Проводиться атестація співробітників, підвищення  професійної та фахової майстерності шляхом самоосвіти та проходження курсів підвищення кваліфікації.

Також Володимир Глузд доповів про стан роботи професійно-технічних навчальних закладів області. На сьогоднішній день функціонують 8 центрів галузевого спрямування на базі 7 провідних ПТНЗ області.

За словами Володимира Глузда, створення навчально-практичних центрів на базі ПТНЗ дає можливість учням освоювати нову техніку (вітчизняну та зарубіжну), знайомитися з передовими технологіями. Дозволяє готувати та пере підготовлювати фахівців різних галузей, підвищувати кваліфікацію педагогічних працівників навчальних закладів. Для реалізації таких основних завдань усі навчальні кабінети та майстерні обладнали відповідною сучасною технікою, інструментами та матеріалами, створена сучасна матеріально-технічна база.

Але є потреба у тісній взаємодії органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, соціальних партнерів, роботодавців та професійно-технічних навчальних закладів для того, щоб останні допомагали вирішувати проблеми розвитку та функціонування професійно-технічної освіти. Створення сприятливих умов для

якісної підготовки  робітничих кадрів згідно з нормами державної соціально-економічної політики та забезпечення рівного доступу до професійно-технічної освіти.

Про важливі питання організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах розповіла Олена Соронович. З метою аналізу стану організації харчування здійснено виїзди  по районах з перевіркою навчальних закладів. Ситуація щодо організації харчування та забезпечення контролю за її якістю різна.

Найкращі показники мають у Бахмацькому, Борзнянському, Городнянському, Ічнянському, Н-Сіверському, Прилуцькому, Ріпкинському, Семенівському, Срібнянському, Талалаївському, Чернігівському, Щорському районах та містах Чернігові, Ніжині, Прилуках.

Для того, щоб підвищити якість харчування навчальними закладами налагоджуються зв’язки з сільськогосподарськими та приватними підприємствами. Високий рівень організації відмічено у Бахмацькій ЗОШ №2, Озерянській ЗОШ Бобровицького району та Миколаївській ЗОШ Борзнянського району.

Наприкінці роботи Колегії за отриманими результатами були прийняті відповідні рішення.

 

 

  • Гость: Цікаво було послухати про забезпечення дітей харчуванням, це важливий аспект, питання завжди було актуальним