02.02.2013

У Ніжині відбувся Марш пам’яті Героїв Крут

На Чернігівщині, у м. Ніжин 29 січня 2013 року активісти Всеукраїнського об’єднання «Свобода» провели марш пам’яті Героїв Крут. Близько тисячі патріотів пройшли вулицями Ніжина до пам’ятного хреста Героям Крут.

У заходи також прийняли участь народні депутати України від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко, Руслан Марцінків та Юрій Сиротюк, а також свободівці з Сумщини, Житомирщини, Києва та Львова.

На чолі колони йшли народні депутати-свободівці. Вони рухалися колоною, скандуючи гасла: «Україна – понад усе!», «Слава Україні! – Героям слава!», «Крути! Крути! Вас – не забути!» тощо. Прості ніжинці вітали марш бандерівців, а згодом і самі долучалися до ходу. Переду колони йшли активісти з плакатом, де було написано одну із заповідей українського націоналіста: «Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань». Також націоналісти несли 10-метровий національний стяг.

Після того, як ходу було завершено, відбулося пам’ятне віче біля пам’ятного хреста. Настоятелі Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви, епископ УГКЦ владика Мілан відслужили панахиду.

Службу провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). За його словами українці мають пам’ятати про подвиг юнаків, які поклали своє життя за Україну: «Вони були християнами, а нема більшої любові над ту, як хто покладе душу за своїх друзів, за братів во Христі, за Україну». Крутянці протистояли не просто банді загарбників, а тій нечистій большевицькій силі, яка проголошувала ідею безбожництва, войовничого атеїзму. «Вони стали на шляху тих, хто знищував святі храми, виморював українців голодом, колективізацією, колгоспним рабством, хто зневажав нашу землю, наші звичаї, нашу мову й кованими чобітьми витоптував з українських душ віру, надію, любов до ближнього, до свого, до українського», – наголосив священик

Після проведеної панахиди перед учасниками віче виступив народний депутат України, голова Сумської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко та голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін. Свободівець наголосив на тому, що бій під Крутами став початком визвольних змагань українського народу у ХХ столітті.

До присутніх з промовою звернувся також голова Ніжинської міської організації ВО «Свобода» Ігор Смаль та нардеп, уповноважений представник ВО «Свобода» в Чернігівській області Руслан Марцінків. Він зазначив, що Подвиг Героїв Крут – це велика подія в побудові нашої Української Держави. Проте нам ще багато потрібно зробити, щоби звільнити наші міста від залишків совєцької окупації. Адже ще на Чернігівщині ще досі бовваніють пам’ятники Лєніну, а вулиці носять імена катів українського народу. Мусимо зробити все, щоби повернути український дух в українські міста й села. Маємо віддати шану тим сотням і тисячам українських героїв, які віддали свої життя, щоби сьогодні могли пройти під синьо-жовтим стягом і заспівати наш національний славень. Тому щиро закликаю вас до праці й боротьби за Українську Україну, де запанує національна, соціальна й історична справедливість, адже ми маємо велику мету – побудувати Велику Україну.

Віче завершилося спільним виконанням національного славня.

Понад 2 тисячі українців прибули 29 січня до меморіалу «Пам’яті Героїв Крут», що на залізничній станції Крути в Чернігівській області.

 

  • Гость: Дуже важливий захід, вкрай необхідний для того, щоб громада дізналась про історію Чернігівщини
  • Гость: Очень приятно, что повсюду фигурирует партия "Свобода", ребята молодцы, отстаивают свои интересы