09.12.2012

У Чернігівському лісі знайшли небезпечний скарб

До Чернігівської Держекоінспекціїї зателефонував невідомий і повідомив, що у лісовій смузі біля автотраси Чернігів-Гомель знаходиться велика куча відпрацьованих люмінесцентних ламп. Прибувши на місце, інспекторами держнагляду за навколишнім середовищем було нараховано 250 штук неробочих ламп. За відсутністю свідків и фактичних доказів, хазяїна цього звалища установити не вдалося, але з погляду на значну кількість відходів, є припущення, що це діло рук якогось підприємства.
Держекоінспекцією складено акт і направлений лист до Чернігівської районної держадміністрації, а також у комісію по безхазяйним відходам, щоб згідно ЗУ “Про охорону навколишнього природного середовища” (ст.20) були прийняті заходи щодо утилізації та демеркурізації знайдених відходів.
Люмінесцентні лампи на сьогоднішній день користуються у населення і на підприємствах великою популярністю. Але, коли термін дії таких ламп виходить, то багато людей не знають, яким чином їх треба правильно утилізувати.
Відходи люмінесцентних ламп знаходяться у першому списку особливо небезпечних відходів. Тільки в одній лампі міститься 4 мг ртуті, тому якщо лампу розбити, існує реальна небезпека отруєння людини. Потрапивши до людського організму, ртуть не виводиться з нього, а залишається і поражає дихальні шляхи, нирки, печінку і центральну нервову систему.
У Чернігові відпрацьовані лампи для утилізації приймають два підприємства: ПАТ “Чернігівське Хімволокно” та ПП “ДОН-БАС”.
При недотриманні вимог щодо правильної утилізації небезпечних відходів на приватних осіб накладається штраф у розмірі 340 — 1360 грн, на власників підприємств від 850 — 1700 грн.

  • Гость: Интересно, кто вообще додумался выбрасывать лампы в лесу, да еще и в таком количестве. Это же вам не обычные лампочки Иллича
  • Гость: Да никто просто не знает, каким образом их нужно утилизировать, потому люди и не морочат себе голову