11.11.2013

У чернігівському ліцеї був презентований проект «Відкритий світ»

12

У приміщенні чернігівського ліцею №15 була організована презентація проекту «Відкритий світ». В якості місця проведення заходу був обраний актовий зал навчального закладу. Згідно з умовами конкурсу, українські школи безкоштовно отримують комп’ютери та комплектуючі пристрої. Від влади участь у презентації взяли один із заступників керівники профільних місцевих та обласного управлінь, в.о. губернатора, секретар міськради, директор гімназії, педагоги та учні. Варто зазначити, що за заходом спостерігало чимало журналістів.

Як стало відомо, устаткування допоможе облегшити задачу вчителям та допоможе проводити на вищому рівні заняття з хімії, фізики, географії, історії та біології. Таку можливість матимуть дві тисячі навчальних закладів України. За словами менеджера освітніх проектів, аби отримати обладнання, необхідно взяти участь у конкурсі. Щоб організатори ухвалили кандидатуру, навчальний заклад має відповідати таким критеріям, як наявність доступу до мережі Internet, досвід та знання педагогів у користуванні устаткуванням та висока наповненість учнями 6-8 класів. Відправляючи листа до керівництва «Відкритого світу», кандидати мають прикріпити посилання на відеоролик про школу, розміщений в інтернеті.

На сьогоднішній день у потенційних учасників є можливість відіслати заявку, набір буде проходити до 17 листопада, а вже 26 числа поточного місяця автори проекту оголосять підсумкові результати. Як стало відомо зі слів Ольги Дерябіної, завдяки конкурсу вже 54 навчальних заклади встигли отримати сучасне обладнання, і це лише в рамках реалізації першого етапу. Показника у розмірі двох тисяч шкіл наказав досягти Президент України. Національний проект має бути повністю реалізований до кінця 2015 року. Сьогодні конкурс постійно фінансується, тому негаразди виключені.

Секретарю міської ради, як і іншим запрошеним гостям, дуже сподобалась така ідея і є велика вірогідність того, що ліцей №15 візьме участь у конкурсі, а згодом отримає устаткування. Як зазначив Олег Шеремет, завдяки програмі «Відкритий світ» за кілька років кожен український учень матиме доступ до сучасного обладнання, що позитивно відобразиться на якості освіту. За словами посадовця, важливим є те, що організаторам не важливо, де саме знаходиться заклад, у селі чи місті, адже вони ставлять мету покращити успішність у навчанні усіх школярів країни.

  • Гость: Хочеться, аби чисельність сучасних комп'ютерних класів в регіоні була якомога більшою, а взагалі проект дуже цікавий, і організатори не висувають особливих вимог
  • Гость: Спасибо Правительству за такую программу, говорю от лица всего педагогического состава лицея