20.01.2013

У Чернігівській міській лікарні нове обладнання

Чернігівська міська лікарня №1 за бюджетні та власні кошти закупила нове обладнання для більш якісного обстеження шлунково-кишкового тракту. Це цифрова відеосистема «Олімпус» для ендоскопії (зондування).

Процес ковтання зонду для пацієнта залишився, але відтепер зображення відображається на великому екрані. Дані апаратом фіксуються та записуються. Отриману інформацію є змога записати на любий цифровий носій: диск або флешку та відправити на консультацію у іншу лікарню.

Як відмічає лікар-ендоскопіст Тетяна Петрущак, завдяки новій системі, працювати стало набагато простіше, а діагноз поставити легше. Якість зображення на моніторі настільки висока, що видно найменшу патологію в травних органах, навіть онкологічну. А також, завдяки новій системі, при проведенні обстеження не треба дуже напружувати зір, розглядаючи дані ендоскопа.

Таке ж нове обладнання з’явилося і у пологовому будинку, але поки що ним на повну потужність не  має можливості користуватися у разі невеликої швидкості інтернету.

Взагалі, на усе нове обладнання, у тому числі для ультразвукового обстеження, було потрачено більше 400000 гривень. З них телемедичний комплекс, пологовому будинку, було подаровано фондом допомоги дітям Чорнобиля.

  • Гость: Как хорошо, что в наших больницах постепенно появляется новое оборудование, видимо медицинские реформы хорошо влияют
  • Гость: Думаю это не первое пополнение за последний год, инвесторы все чаще обращают внимание сегодня на Чернигов