26.12.2013

У чергу за Новим роком!

383670731

До Нового Року залишилось зовсім трішки часу, а на вулицях ярмарок як море у шквал. Ялинки та іграшки, іграшкові снігуроньки та червоні діди морози, карнавальні маски та одяг, та багато чого іншого. І навіть в тих людей, які мають вдома маленький склад «новорічної атрибутики» не можуть встояти перед блиском ялинкових кульок чи електричних гірлянд, бо свято наближається так трохи швидше.

Продавчині Олена і Тетяна приторговують новорічним крамом недалеко від магазину «Дитячий світ», що в Чернігові. І на їхніх прилавках – великі короби із різноманітними новорічними іграшками та прикрасами. До речі, не так багато іграшок із скла для ялинки залишилось у наш час.

«Новорічній ярмарок був у Чернігові вже 7 грудня. Торгуємо кожен день. Ми пропонуємо кульки та іграшки, які роблять на Київській та Західноукраїнськіх фабриках ялинкових прикрас. Виготовлені вони переважно вручну, та своїм орнаментом нагадують ті, які були в наших мам та бабусь на ялинках, коли ті ще були дітьми», — розповідає Тетяна. І насправді, тепер можна купити  іграшки у формі овочів, зайчиків, маленьких снігурок, які були популярні на радянських ялинках. Скляні іграшки також користуються попитом, але не таким, як іграшки з пластику. Бо багато людей віддають перевагу дешевому та незламному пластику, хоча і не знають, які випари він може призводити.

Пластикових іграшок на прилавку безліч, і як ми вже казали, ціна їх набагато менша, ніж ціна скляних іграшок. Наприклад, скляну іграшку на ялинку можна придбати за ціну від 6 до 25 гривень в залежності від орнаменту, коли так ж іграшка із пластику коштує максимум 10 гривень. Усе це ціна за одиницю. Скляні кульки – це завжди ручна робота, в яку вкладають душу майстри. Однак скло дуже крихке та тонке. Тому, у кого дома маленькі діти або домашні тварини скляні кульки – це розкіш.

«На сьогоднішній день шаленим попитом користуються іграшки, костюми для святкових заходів  у садочках та школах. Для найменших дітлахів ми маємо костюми супергероїв: Бетмана, Спайдермена та інших ціною по 60 гривень. Очікуємо, що, як завжди, бум на новорічні прикраси буде на останньому тижні перед святом Нового року», — повідомляють Тетяна і Олена.

Взагалі ціни на новорічні іграшки зовсім не «іграшкові».

Наприклад, найменші ялинки коштують по 50 гривень за штуку, а найбільші від 350 гривень. Ціна «зелених красунь» залежить від багатьох критеріїв – якість, розмір і навіть країна – виробник. Українські ялинки найдорожчі.

Деякі покупці запитують у продавчинь сертифікати якості на ялинку – і це не буде зайвим.

Але яка ж ялинка без Дідуся Мороза та онучки Снігуроньки? Ціни такої «дитячої забаганки» починаються від 50 гривень, і тут також – якість, розмір, країна – виробник збільшують ціну. На прилавку із вітчизняними товарами, продавці пропонують купити унікальну фігурку Діда Мороза аж за 675 гривень! Таку велику ціну покупець заплатить за ляльку, яка була зроблена майстром і має порцелянове «личко» і, зрозуміло, якість ляльки найвища.

Ще одна частина «новорічного фетишу» — дощик. Вартість однієї гірлянди не зросла із минулого року – 2 – 20 гривень.

А як же новорічний ярмарок без талісману наступного року? Так, коней на новорічній торгівлі безліч. Коники у різних формах та якостях – магнітики на холодильники, брелоки на ключі та багато м’яких іграшок майже на кожному кроці. І можливо такі дрібнички будуть цікаві дітям, бо тільки вони зможуть радуватися цим дрібничкам після свят. Дорослим же потрібне буде де що потрібніше. І якщо купувати приємні дрібнички, то краще в українських майстрів та рукодільниць – це краще, ніж виступати спонсором китайської продукції.

Щодо обов’язкового новорічного декору столу – на базарі є новорічні свічки, які коштують від 5 гривень до 15. А такі речі, як бокали, серветки та підсвічники із новорічними орнаментами краще у магазинах – там і вибір кращій, і якість.