21.09.2013

Тарифи на проїзд поки що залишаться незмінними

10

Олександр Соколов пообіцяв, що вартість проїзду в громадському транспорті не зміниться як мінімум до грудня. В перший місяць зими буде проведено засідання, під час якого міська влада ухвалить нову транспортну мережу. Як зазначив мер, вона потребує змін, оскільки чинна система вже застаріла. На цьому активно наполягають не лише посадовці, а й громада. Олександр Соколов зазначив, що влада акцентуватиме увагу на популяризації тролейбусів. Адже саме ці транспортні засоби надають послуги більшості пільговикам, яких в Чернігові налічується близько 72 тисячі чоловік. За словами міського голови, у разі чого влада матиме змогу придбати 10 тролейбусів в рамках програми оновлення електротранспорту.

Окрім «рогатих» транспортних засобів, модифікації потребують автобуси. Придбати їх наразі неможливо, оскільки керівники перевізних компаній потребують обігових коштів. Питання підвищення вартості проїзду є актуальним для Чернігова, представники деяких підприємств вже надали міській владі розрахунки. Згідно поданим звітам, чинні тарифи замалі, принаймні так вважають перевізники. Та посадовці дотримуються іншої точки зору, на їх думку, у разі підвищення вартості проїзду якість надання послуг не стане кращою.

Детальніше усі питання, пов’язані з тарифами, представники влади почнуть обговорювати в грудні. Саме тоді буде затверджена нова транспортна мережа, а мерія проведе конкурс перевізників. Відомо лише одне, що Олександр Соколов вимагатиме більш високого рівня обслуговування, тільки в такому випадку можна говорити про підвищення вартості проїзду. Адже громада має розуміти, за що саме переплачує кошти.

Говорячи про тролейбуси, мер Чернігова не може обіцяти відсутність змін у тарифах. Адже на сьогоднішній день вартість одноразового користування дротовими транспортними засобами складає 1,25 гривні. Якщо брати до уваги населені пункти, де на лінію виходять 50 тролейбусів, то ці тарифи є найнижчими в Україні. В обласному центрі мова йшла про підвищення показників ціни квитка до позначки 1,5 гривні. Мер обіцяє, якщо подорожчання і відбудеться, то воно буде незначним. Та чесно кажучи, питання тролейбусів громаду не дуже хвилює, більше всього населення бентежить стан справ з автобусами. Подейкують, що вартість проїзду в цьому виді транспорту підвищиться до 2,5 гривень. Аби зупинити подорожчання квитків, політичні партії об’єднались з громадськими організаціями та провели мітинг.

  • Гость: На маршрутки не можна відвищувати, а на тролейбусах переважно їздять пенсіонери, все рівно проїзд для них безкоштовний. А 25 копійок для молодих людей це не гроші
  • Гость: Считаю, что 2,5 гривен - это уже перебор, и потом станет 3 грн, поскольку 50 копеек как всегда лишние