26.01.2013

Свято, що об’єднало українців — це День Соборності та Свободи України

З нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України 22 січня в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулося урочисте зібрання та святковий концерт. У цьому заході прийняли участь керівники області та міста, представники громадськості. Микола Стрілець, в.о. голови обласної державної адміністрації, на відкритті заходу наголосив, що свято Соборності та Свободи України – це данина суспільної та історичної пам’яті вікопомній події січня 1919 року.

Подія, яка явила тогочасному світові соборну Українську державу, об’єднану тисячолітньою історією становлення нації, спільністю культури і духовною єдністю великої української родини. Це свято символізує перемогу об’єднавчої політичної традиції та непереборне тяжіння до єдності всіх українських земель. Микола Стрілець наголосив, що відзначаючи День Соборності та Свободи України на державному рівні, ми віддаємо шану минулому і згадуємо всіх, хто присвятив своє життя становленню державності України.

Суспільною ж значимістю цього свята є запорука нашого європейського майбутнього у найближчій перспективі. Акт Злуки українських земель – Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки – в єдину самостійну державу- це перший практичний крок до об’єднання українських земель після майже 6-ти століть національно-політичного роз’єднання. Більш того, саме події 22 січня 1919 року, на думку істориків та політологів, визначили формат подальшої боротьби за незалежність протягом ХХ століття.

За словами Президента Україні Віктора Януковича, саме від нас всіх великою мірою залежить, яку висоту підкорить Україна в двадцять першому столітті, наскільки міцну віру в своє право бути на цій землі, у цьому складному, глобалізованому світі ми передамо нащадкам.

Водночас, пан Стрілець, зазначив, що свій внесок у соціально-економічний поступ України протягом останніх років зробила і Чернігівщина. Два останні роки стали роками будівництва нових освітніх установ, масового відкриття дитячих садків, посиленням матеріальної бази лікувальних закладів. Покращувалась інфраструктура населених пунктів, було газифіковано десятки сіл. Щороку зростає потенціал галузі сільського господарства, яке з року в рік демонструє рекордні показники врожаїв.

Відкривались нові підприємства та розширювались виробничі можливості вже існуючих. Завдяки цілеспрямованій роботі органів влади продовжувався розвиток культурно-мистецької сфери, відроджуються духовні святині, відбудовані та відреставровані пам’ятки архітектури світового значення. Такими є результати спільної роботи, які, безумовно, багато в чому залежали від позиції керівництва країни.

Микола Стрілець від імені Володимира Хоменка — голови Чернігівської ОДА усіх жителів привітав з Днем Соборності та Свободи України та з нагоди свята вручив відзнаки Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації.  По завершенню офіційної частини урочистого заходу відбувся святковий концерт.
Від учасників урочистого зібрання були покладені квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку та до Пам’ятного знаку „Борцям за волю і незалежність України”.

  • Гость: В такі народи український народ має об'єднуватись, не час для війни, подібні свята грають важливу роль в нашому житті