06.09.2013

Реформи ЖКГ мають розпочатись з заснування квартирних товариств

14

Протягом кількох днів в обласному центрі проводились семінари, під час яких гості з Естонії розглядали квартирні питання. Захід був організований за ініціативи громадської організації «Доброчин». Європейці проводили конференцію для представників ОСББ та начальників комунальних підприємств. Андрес Яадла разом зі своїми колегами освітлив основні проблеми, котрі виникають у ході приватизації помешкань та заснування квартирних товариств, причому за приклад гості брали Естонію. За словами прибалтів, на сьогоднішній день в їх рідній країні будинки мають естетичний вигляд, а все завдяки проведенню вказаних вище операцій.

Учасники семінару дізнались, що процес реформування ЖКГ розпочався в Естонії на зорі 90-х років. Чимало часу чиновникам знадобилося витратити на те, аби донести громаді до відома, що власник оселі має бути справжнім господарем на відведених йому квадратних метрах. Отже, людина повинна сама піклуватись про стан свого помешкання. Така пропаганда позитивно відобразилась на благоустрої будинків, її результат можна побачити вже сьогодні.

За словами естонців, у Прибалтиці значення квартирних товариств дуже велике, ці організації відповідають за обслуговування житлових споруд. Також вони мають чималий вплив на боржників, котрі ігнорують виплату коштів за послуги з утримання будинків. Окрім того, товариства протидіють громадянам, котрі порушують спокій мешканців. Об’єднання вповноважені навіть виселити порушника з осели, після чого продати його квартиру та погасити усі закріплені за колишнім власником борги. Також естонці зазначили, що у них на перший план виносяться питання енергозбереження, що допомагає їм економити чимало коштів. Вартість будинків, котрі пройшли модернізацію, дуже висока. Гості запропонували чернігівським керівникам ЖЕКів та представникам ОСББ наслідувати приклад Естонії.

  • Гость: Полностью согласен с эстонцами, нам нужно провести реформы и тогда ситуация улучшится
  • Гость: В Естонії трохи інша ситуація, у них здавна будівлі гарні, тому влада не дозволить аби споруди мали поганий вигляд