10.01.2013

Реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

Юрій Музика — виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації

8 січня провів засідання робочої груби з впровадження заходів щодо реалізації проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

На засіданні учасники розглянули стан виконання плану заходів з реалізації пілотного проекту та обговорили проблемні питання, які виникають під час його подальшого впровадження.

З серпня 2012 року в області активно почала реалізовуватися соціальна ініціатива Президента України Віктора Януковича щодо європейського підходу до забезпечення населення лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії. Для того, щоб повноцінно забезпечувати лікування пацієнтів на гіпертонію, для соціально – незахищеного населення України був розроблений та впроваджений у два етапи проект державного регулювання цін на лікарські засоби.

На першому етапі реалізації цього пілотного проекту у Чернігівській області, ціни на лікарські засоби а аптеках були приведені у відповідність до реєстру затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 серпня 2012 року №672 “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012 року №419”.

У закладах медицини визначили перелік хворих з артеріальною гіпертензією та були сформовані списки диспансерних хворих. Для цього в достатній кількості лікувально-профілактичні заклади Чернігівської області були забезпечені рецептурними бланками. Здійснюється жорсткий контроль за виписуванням рецептів, у яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів. Для того, щоб проінформувати населення в аптеках та лікарнях розміщені інформаційні матеріали щодо запровадження референтних цін на лікарські засоби для гіпертоніків а також постійно працюють “гарячі” телефонні лінії.

На другому етапі, який проходив з вересня по грудень 2012 року, розпочали відшкодовувати з державного бюджету аптечним закладам вартість лікарських засобів.

Відтепер усі пацієнти, що хворіють на гіпертонічну хворобу, можуть придбати ліки зі знижкою у мережі аптек КП “Ліки України” у районах і містах області та у Чернігівській районній аптеці №180.

З держбюджету на реалізацію другого етапу проекту, Чернігівщина отримала субвенцій у сумі понад 800 тисяч грн. Понад 31 тисяча рецептів були виписані лікувально-профілактичними закладами на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки цьому проекту більше 20 тисяч хворих області отримали ліки за референтними цінами.

У 2013 році, цей процес буде продовжуватись. Для того, щоб відшкодувати вартість лікарських засобів у цьому році держава виділила для Чернігівщини понад 3,8 млн. грн.  Тому за словами Юрія Музики, для вчасного освоєння державних коштів слід докласти максимум зусиль, а для цього потрібно активізувати роз’яснювальну роботу серед населення області.

 

  • Гость: Цей пілотний проект нашого недолугого уряду тільки ліг зашморгом на шиї місцевих медиків.