01.10.2012

Проблему Ялівщини досліджує громадська влада при облдержадміністрації

Громадська рада при облдержадміністрації створила робочу групу для організації та проведення громадської експертизи проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина» у лютому місяці 2012 року.

Підсумком роботи даної групи стало проведення засідання круглого столу 11 вересня, темою якого і стала Ялівщина, стан проблеми та шляхи її вирішення.

Наталія Проскуріна – керівник робочої групи зазначила,  що за півроку роброти ними опрацьовано  величезну кількість документів, й підсумовуючи проведену роботу  вирішили провести це засідання, щоб разом знайти рішення про подальші дії. Проскуріна Н. закликала учасників до того, щоб дана тема не політизувалася.

Попередній аналіз про план території був представленийВолодимиром  Мартиненко, членом об’єднання громадських організацій «Нові перспективи Ялівщини».  У проекті було наведено низку  екологічних порушень щодо території лісопарку.

Про водні  об’єкти та їх стан доповіла Людмила Соколівська, що є  членомробочої групи та відповідає за проведення громадської експертизи цього проекту.  ЇЇ виступ був націлений на розв’язання проблеми урочища  разом із проблемою р.Стрижень та струмків, що впадають в річку та живлять її.

Представник громадської організації з назвою «Природа і людина» Тетяна Січевська  виступила з докладом про стан археологічних пам’яток, що знаходяться на даній території. Вона зазнасила, що збереженню пам’яток треба приділити уваги більше, ніж про це говориться в проекті   «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина».

На засіданні було згадано про те, що документи для надання урочищу «Ялівщина» статусу регіонально-ландшафтного парку на стадії підготовки, і що все буде зроблено згідно діючого законодавства, як можна оперативніше.

Учасники даного засідання за круглим столом торкнулися обговорення рішення від 31 серпня 2012 року міської ради рідного міста  «Про надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі Ялівщина”.

Арсен Дідур – депутат обласної ради, голова постійної комісії Чернігівської обласної ради з питань агропромислового комплексу, природних ресурсів та екології , земельних відносин, дав обіцянку, що прохання щодо статусу «Ялівщини» міської ради буде розглянуто на найближчий сесії. А учасникам робочої групи запропонував бути експертами у роботі постійної комісії.

Підсумовуючи результати обговорення Наталія Проскуріна, що є заступником голови Громадської ради, запропонувала за основу взяти текст резолюції, де нижченаведені рекомендації  є основними пунктами:

- оприлюднення рішення про межи  урочища, визначення смуг захисту при берегахводних об’єктів  та закінчення процедури створення об’єкту природо-заповідного фонду на території лісопарку;

- залучення активних членів робочої групи  до роботи комісії зі створення регіонально-ландшафтного парку.

Завершуючи засідання Світлана Пасталиця, яка є головою  Громадської ради при облдержадміністрації,  додала, що єдиним і безумовним інтересом органів місцевого самоврядування, так і обласних органів виконавчої влади має бути збереження лісопарку «Ялівщина».