09.12.2013

Працівники ДАІ завертали навіть рейсові автобуси, які прямували до Києва

1

Напередодні народного Віча в центрі Чернігова відбулися збори депутатів від політичних сил «Батьківщина», «Свобода» та «УДАР». Вони закликали приєднатися до їхнього зібрання всіх, хто незадоволений діями влади. Мітингарів вже чекали судові виконавці, які зачитали постанову суду про заборону встановлення на площі наметів та звукопідсилюючої апаратури. До того ж прозвучало попередження щодо відповідальності за порушення вимог державних інстанцій. Та організатори не відступилися і провели заплановані збори.
Близько тисячі учасників спілкувалися з народними обранцями та запитували один одного про свіжі новини з Києва. Акція відбувалась в робочому режимі, не порушуючи громадського спокою, тому декілька десятків міліціонерів не заважали, а лише спостерігали зі сторони.
Оратори від різних партій та громадських організацій нагадали присутнім про завдання, які стоять перед Всеукраїнським Майданом. Учасники мітингу одноголосно підтримали вимоги до діючої влади та закликали всіх, хто має таку можливість, їхати на Київ для участі в народному Віче. Далі відбулася організаційна робота по виявленню бажаючих пересуватись у столичному напрямі. Деякі люди збиралися направлятись організовано автобусами, а дехто, маючи власний транспорт, шукав собі компанію.
Та ранок 8-го грудня почався з повідомлень про те, що працівники ДАІ масово завертають автобуси, які прямують з Чернігова до Києва. В цьому їм допомагали співробітники міліції і разом вони забороняли їхати до столиці навіть звичайним рейсовим автобусам, в салоні яких було по 25-30 пасажирів.
Громадські активісти, яких затримали на виїзді з міста, вирішили діставатися іншими способами. Вони розбилися на групи, аби не приваблювати до себе особливої уваги, а своїх друзів, які мали тільки-но виїхати з Чернігова, попередили, що співробітники Державної автомобільної інспекції затримують і розвертають автобуси без будь-яких пояснень.
Водіям маршруток відкрито погрожували, забирали документи, або ж телефонували власнику транспортного засобу. Шалений супротив чинила влада небайдужим українцям, та все ж таки тисячі жителів Чернігівщини дісталися Евромайдану. Не залишилися в теплих домівках і ті чернігівчани, яким не вдалося потрапити на народне Віче. В ті хвилини, коли на майдані Незалежності починалось всеукраїнське зібрання, жителі міста вийшли на мітинг підтримки та солідарності. Всі вимоги до Уряду і Президента, які опозиційні лідери виголосили із головної трибуни, отримали схвальну оцінку.