01.07.2013

Посадовець дозволив розмістити рекламу за 500 доларів

Співробітники правоохоронних органів відкрили кримінальне впровадження на адресу службовця з Чернігівського міського управління архітектури і містобудування. А все розпочалось з того, що до управління з боротьби з організованою злочинністю звернувся мешканець обласного центру. У розмові з правоохоронцями він повідомив, що від нього вимагає гроші один посадовець. Послуги надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами в Чернігові службовець оцінив в 500 доларів США. Звичайно, справа дріб’язкова, тому задля встановлення справедливості чоловік вирішив звернутись до міліції.

Співробітники правоохоронних органів вірно спланували операцію, вони зробили так, щоб зловмисник піймався «на гарячому», а саме під час передачі коштів, які були помічені спеціальним засобом. Причому затримання відбулось прямо в кабінеті посадовця, хоча зазвичай службовці назначають зустрічі на нейтральній території. Та напевне сума в розмірі 500 доларів для нього є нищівною, а тому працівник управління архітектури і містобудування вирішив не гаяти часу. Інформація щодо кримінального впровадження була занесена до Єдиного списку досудових розслідувань.

Тепер посадовця судитимуть за статтею 368 частини 4 КК України. Ця стаття передбачає отримання неправомірної вигоди, прийняття грошової пропозиції та надання обіцянки. У правоохоронців є всі докази вини посадовця, його справа вже передана до суду, найближчим часом відбудеться засідання. Якщо звинувачувальна сторона доведе факт провини, то затриманий може найближчих п’ять років провести за гратами. Хоча, мінімальний термін позбавлення волі, передбачений статтею 368 частиною 4, складає всього два роки.

Незалежно від рішення суду, тепер вже колишній службовець управління архітектури та містобудування не матиме змоги займати посаду найближчі три роки. Хоча, враховуючи його «подвиги», навіть по закінченню цього терміну навряд чи чоловік стане начальником якоїсь організації. Також варто відзначити, що суд може конфіскувати майно у зловмисника. Усі обставини угоди на сьогоднішній день перевіряють співробітники слідчого управління МВС в Чернігівській області. Новина не стала резонансною в пресі, оскільки подібні ситуації є цілком природними.

  • Гость: 500 доларов как-то маловато будет, уже б дождались и за какую-нибудь реальную взятку прижали бы. За такую сумму никто не посадит его