10.10.2013

Половина чернігівських школярів обрали російську мову

Не дивлячись на те, що більша частина населення Чернігова розмовляє українською мовою, молоде покоління прагне опанувати російську. 5-класникам запропонували на вибір кілька мов, серед них діти мали вибрати ту, яку вони хотіли б вивчати в якості другої іноземної мови. На першому плані, звісно, стоїть англійська або німецька мова, в залежності від профілю закладу. Таку несподівану новину надав громадськості керівник обласного управління освіти. За словами Анатолія Заліського, 50% школярів обрали російську мову. Явище досить незвичне, але якщо глянути на карту України, то можна зробити висновок, що воно цілком закономірне.

Окрім російської мови, у ході засідання комітету Верховної Ради України були обговорені інші дисципліни. Зокрема, начальник обласного управління освіти зазначив, що проблем з викладанням інформатики не виникне, адже у бібліотеках середніх загальноосвітніх навчальних закладів є вся необхідна література. Особливо Анатолій Заліській відзначив технологічний прогрес сільської місцевості. Згідно зі статистикою, за показниками забезпеченості комп’ютерами на одного школяра населені пункти регіону перевищують обласний центр. Як відомо, предмет інформатика тепер викладатиметься починаючи з другого класу. У зв’язку з таким нововведенням фахівці занепокоїлись з приводу того, що дітям не вистачить комп’ютерів. Але керівник профільного відомства змусив усіх перестати хвилюватися. Хоча, ця проблема притаманна деяким регіонам.

До речі, нововведення розповсюджується не лише на Чернігівську область, а й на всю Україну. Наказ про обов’язкове вивчення інформатики з другого класу надало профільне Міністерство. А от другу іноземну мову школярі мають почати вивчати з 5-го класу. Звичайно, діти обрали найкоротший шлях, оскільки російська найлегша із тих, які були запропоновані фахівцями. Та були учні, котрі дбають не лише про оцінки в щоденнику, а й про власний розвиток.

Варто зазначити, що це у Чернігівщині російська мова є найпопулярнішою другою іноземною мовою. В Україні в цій номінації перемогла німецька мова, її обрали 52% шкіл. З показником 23% другу сходинку у рейтингу посіла російська, а замкнула трійку лідерів французька. Мову, яка є другою офіційною в Канаді, обрали 14% учнів. Враховуючи нововведення, можна розраховувати на те, що за кілька років Чернігівська область виховає програмістів світового масштабу.

  • Гость: Вибір школярів не є несподіванкою, та це не означає що їм буде легко, адже в селах Чернігівщини далеко не кожен володіє російською мовою
  • Гость: Детям надоел английский с первого класса. Они ненавидят английский язык больше других предметов. Выбирают русский, потому что это их РОДНОЙ язык. Выбирают то, что легче. Кому надо иностранные языки, поступит в иняз. Дети и так перегружены. Зачем второй иностранный, если многие дети в 6 классе не прочитают слова cat, dog? В первом классе уже нанимают репетиторов. Николай Хмеленок, учитель немецкого языка