22.02.2013

Податкові знижки на навчання повертаються

Для того, щоб отримати податкову знижку на навчання треба подбати про збереження документів про оплату. Якщо у 2012 році Ви сплачували за своє навчання, будь-то середньо-професійне або вищу освіту або навчання члена своєї сім’ї І-го ступеня споріднення, то Ви маєте право на податкову знижку. Тобто Ви можете повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше ставки податку — 15 %.

Для того, щоб мати змогу отримати цю податкову знижку потрібно включно до 31 грудня 2013 року подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Але найважливішим є наявність документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо.

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, рекомендують відразу ж надавати до податкового органу разом із декларацією копії зазначених документів. Оригінали таких документів до органів ДПС надсилати не потрібно, але обов’язково підлягають зберіганню платником податку протягом до того строку, достатнього для проведення податкової перевірки.

Також потрібно знати, якщо до кінця 2013 року громадяни не скористатися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, на наступні податкові роки таке право не переноситься.

Податкова знижка — це та сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року (стаття 166 Податкового кодексу).
Указом Президента України від №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  • Гость: Новость приятная, главное чтобы все прошло гладко, а не так, как бывает в нашей стране
  • Гость: Краще взагалі навчатись не за гроші, а завдяки власному розуму. Принаймні цього прагну я, а там як доля складеться