21.12.2012

Податкова служба виявила правопорушення по виплаті заробітної плати

Головним напрямком роботи податкової служби є направлення своїх основних зусиль на проведення масово- пояснювальної роботи та встановлення партнерських взаємовідносин з платниками податків з метою зняття соціальної напруги у суспільстві та вихованню серед населення правової свідомості щодо забезпечення внесення добровільних відрахувань необхідних податків.

Місцевими податківцями спрямовані зусилля по виявленню та руйнуванню схем ухилення від сплати суб’єктами господарювання необхідних податків та зборів  з метою залучення додаткових коштів до бюджету, у тому числі руйнування «тіньових» джерел походження коштів для оплати працівникам підприємств заробітної плати без сплати до бюджету податків на доходи фізичних осіб.

При перевірці суб’єктів господарювання, що є юридичними особами, з початку нинішнього року були виявлені порушники податкового законодавства, які виплачували заробітну плату своїм працівникам без обов’язкових відрахувань до бюджету. Тому завдяки працівникам податкової служби підприємці-порушники додатково сплатили  1,2 млн гривень податків на доходи фізичних осіб до бюджету.

Завдяки таким вжитим заходам податківці мали змогу виявити правопорушників, які використовували працю 1113 найманих осіб, з якими не були укладені трудові угоди, а також які не проводили обов’язкові  відрахування до бюджету. А також виявили 140 громадян, що здійснювали свою діяльність без відповідної реєстрації. За умови залучення таких громадян до оформлення державної реєстрації, до бюджету додатково надійшли 98 тисяч гривень.

Для того, щоб у подальшому контролювати дотримання роботодавцями податкового та трудового законодавства проводиться робота по погашенню заборгованості по заробітній платі. За результатами наданих доповідей підприємств-боржників на засіданнях комісій при міській раді з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, з початку 2012 року працівники податкової інспекції приймають участь у перевірці виконання зобов’язань щодо погашення існуючої заборгованості. Завдяки старанній праці податківців заборгованість по оплаті праці скоротилася на 0,6млн грн., відповідно до бюджету надійшли 0,05 млн. гривень відповідних податків на доходи фізичних осіб.

Ограни місцевої влади спільно з працівниками служби зайнятості проводять заходи щодо детінізації доходів суб’єктів господарювання, які платять офіційну заробітну плату незначними розмірами або на рівні встановленим державою мінімуму. В результаті проведеної роботи, з початку нинішнього року, рівень заробітної плати збільшився у 333 суб’єктів господарювання, а бюджет додатково отримав надходження 0,9 млн. гривень від податку на доходи фізичних осіб.