04.10.2013

Пастухи доторкнулись за заряджене блискавкою дерево і знепритомніли

На жаль, погода продовжує підносити мешканцям Чернігівщини неприємні сюрпризи. Вона впливає не лише не навколишнє середовище, а й здоров’я людей. На початку місяця до диспетчерського пункту Швидкої допомоги надійшло повідомлення про те, що на території Борзнянського району блискавка потрапила прямо в жінку та чоловіка. Якщо бути точнішим, то інцидент стався неподалік від селища Велика Загорівка, населення якого складає трохи більше 1500 чоловік. Інформацію про надзвичайну ситуацію надали представники прес-служби МНС. Пізніше фахівці з’ясували сценарій того, що сталося.

Як стало відомо, в середу під час негоди блискавка влучила у дерево, під яким ховалися пастухи. Це як раз і були ті самі жінка та чоловік. Відомо, що дерево є провідником електроенергії. В той час пастухи тримались за стовбур і внаслідок удару блискавки знепритомніли. Вік чоловіка складає 82 роки, а жінки – 39 років. Поруч з ними перебував син останньої, якому всього 16 років. Та не дивлячись на юний вік, хлопець не розгубився, саме йому мають дякувати потерпілі. Як тільки пастух побачив, що його мама знепритомніла, він одразу ж викликав сільського лікаря. До речі, хлопець дивом залишився неушкодженим, адже якби і він втратив свідомість, то навряд чи хтось зміг би покликати на допомогу.

Після того, як фельдшер прибула до місця пригоди, вона одразу ж почала застосовувати отримані під час навчання знання на практиці. Перша медична допомога була надана якісно, цих зусиль вистачило для того, щоб дочекатись фахівців із Борознянської районної лікарні. Не дивлячись на масштаби інциденту, сьогодні життю потерпілих вже нічого не заважає. А все завдяки 16-річному хлопцеві, фельдшеру та районним лікарям.

На даний момент пастухи перебувають на стаціонарному лікуванні в Борзнянському закладі охорони здоров’я. Після детального обстеження фахівці констатували потерпілим опіки різного ступеню. В цілому стан хворих лікарі оцінюють, як середньо тяжкий. Та медики стверджують, що спостерігається позитивна тенденція до виздоровлення. Тож не можна виключати варіант, згідно з яким пацієнти повернуться до рідних домівок за кілька днів. Звичайно, рани мають властивість загоюватись, а ось неприємні епізоди неможливо викреслити із пам’яті.

  • Гость: Людей звичайно шкода, але мабуть навіть діти знають що дерево є чудовим провідником
  • Гость: Хотел бы отметить помощь парня, если бы не он, то действительно, неизвестно что случилось бы