06.05.2013

Обласна прокуратура виявила низку порушень земельного характеру

За словами прокурора Чернігівської області, в результаті перевірок були виявлені факти незаконної передачі земель. Ці порушення числяться за органами місцевого самоврядування, котрі надали території без попередньої реєстрації права власності. Якщо брати до уваги лише Носіїівський район, то представники влади протиправно затвердили 7 актів передачі земельних ділянок у користування та приватну власність, їх загальна площа складає майже 150 гектар. Райдержадміністрація в даному випадку взагалі не має права втручатись, оскільки з 1 січня 2013 року складати акти можуть лише спеціалісти з Держземагенства. Провівши перевірку, Максим Говоруха надіслав скаргу до облдержадміністрації.

Також прокурор Чернігівщини замітив декілька порушень, пов’язаних зі сплатою коштів за рахунок відшкодування втрат лісо- та сільськогосподарського виробництва. Має місце бути беззаконню під час грошової оцінки земель та проведенні експертизи документації із землеустрою.

За підсумками перевірки прокуратура порушила 6 кримінальних справ, до адміністративної відповідальності притягнула 53-х посадовців та відшкодувала державному бюджетові 2,5 мільйонів гривень. Завдяки діям правоохоронних органів до державної власності повернено 60 гектар землі та ще 20 га попереджено.

Прокурор зазначив, що він та його підлеглі діяли в рамках закону. Максим говоруха обіцяє і надалі контролювати усі земельні операції, котрі проводяться на території Чернігівської області. Адже цього потребує державно влада, після змін у законодавстві на прокуратуру було покладено ще більше обов’язків. Напевне, незаконна передача земельних ділянок місцевими органами влади стане хорошим прикладом для інших посадовців. А тому існує велика вірогідність того, що чиновники навіть не задумуватимуться про порушення закону.

 

  • Гость: Скажемо "Ні!" корупції у гілках влади, тепер прокуратура всейоз візьметься за посадовців
  • Гость: Це тільки бідні люди не знають, що робити із землею. А багаті не даром за неї б'ються.