15.11.2013

На Красній площі відбувся мітинг у підтримку євроінтеграції

17

Майже вся Україна перебуває в очікуванні референдуму, котрий відбудеться 22 листопада у столиці Литви. Саме в цей день уряд нашої країни має підписати з ЄС угоду про асоціацію. Є ризик того, що домовленості з Євросоюзом досягнуто не було, тому чернігівські активісти проводять заходи у підтримку євроінтеграції. Таким чином вони показують, що хочуть товаришувати із Заходом, а не Сходом. Нещодавно у центральній частині обласного центру пройшов мітинг у підтримку вибору в європейському напрямі.

Участь у акції взяли близько ста місцевих мешканців. Вони скандували лозунги, котрі передбачали наміри наблизитись до вступу с ЄС. Скандування супроводжувались триманням в руках прапорів України та ЄС. А ще учасники масштабного заходу, котрий можна назвати «offline флешмобом», розгорнули на красній Площі велике полотно. На ньому зображений модифікований прапор України, а заме тризуб, який оточений зірками. Площа такого полотнища досягла позначки 24 квадратних метра. Звичайно, де рекорду цьому виробу мистецтва ще далеко, але намір дуже цікавий.

Окрім громади, участь у мітингу взяли представники місцевої та обласної влад. Політики наголошували на тому, що Україна має зробити вибір на користь Європи. Але остаточне рішення має бути не за державною владою, а населенням. Тому оратори закликали підтримати ідею провести референдум, за результатами якого Уряд визначить, чи хочуть мешканці України йди у західному напрямку. Організаторами мітингу були члени громадського руху «Євронаступ». Сергій Бондарчук, котрий є керівником даного товариства, зазначив, що він збирає підписи для проведення всеукраїнського референдуму. На думку активіста, державні політики не мають права спекулювати вибором громади та приймати остаточне рішення у власних інтересах.

Як було зазначено, спочатку планувалось зібрані підписи відвезти до Вільнюса, аби таким чином показати європейцям, що ми бажаємо об’єднатись з ними. Та плани змінились, на думку Бондарчука, папери необхідно надати владі, аби вона орієнтувалась на думку громади. За словами активіста, подібні заходи є дуже важливими, оскільки за їх допомогою населення доводить, що хоче бачити Україну в процесі євроінтеграції. Кожен бажаючий мав змогу поставити підпис у наметі, таких палаток на Красній площі було декілька. Згідно з очікуваннями, це не останній захід, проведений напередодні ключової зустрічі у Вільнюсі.

  • Гость: Я теж повністю підтримує євроінтеграцію! Вважаю, що повинні дивитись лише на Захід
  • Гость: Я вже не можу дочекатись 22 листопада, адже тоді і буде визначена остаточна доля України