19.01.2013

На корпорацію “Еталон” подають до суду

До міжнародного суду з позовом до українського підприємства “Еталон”, що знаходиться у Чернігові збирається звернутися Білоруське підприємство “Белкомунмаш”. Метою позову є захист інтелектуальних та комерційних прав на виробництво тролейбуса. Ліцензійну угоду між “Белкомунмаш” і “Еталон” про спільне складання білоруських тролейбусів у Чернігові було підписано 2010 року.

На три машинокомплекти у січні 2012 року був укладений новий договір, а з урахуванням того, що відсоток локалізації виробництва на Чернігівському заводі збільшувався, ціна кожного з машинокомплектів у новому контракті виявилася нижчою, ніж у першому. За допомогою білорусів машини були зібрані. Марка тролейбусів називалася  “Еталон-Белкоммунмаш”. Українські фахівці, спільними зусиллями змогли освоїти технологію складання білоруських тролейбусів.

З подорожчанням комплектуючих, які закуповує «Белкомунмаш» ціна машинокомплекту збільшилася. А в українців не знайшлося грошей. Тому восени 2012 року у співпраці намітився розкол. Той машинокомплект, який чернігівці схвалили і узгодили, вони ж самі відмовилися купувати.

Напередодні 2013 року українські ЗМІ почали писати, що у Чернігові розробили власний тролейбус. Його представили у моделі Т12110 “Барвінок”.

Володимир Бутко, президент корпорації “Еталон” пояснив, що вони планували випускати машини з комплектуючих “Белкомунмашу”, але білоруські партнери-постачальники без попередження підвищили ціни. У результаті ціна стала на 35 тисяч доларів більша, співпраця з сусідами стала невигідною. Тоді завод почав розробку власної платформи для тролейбуса, що обійдеться на 20% дешевше

Але Анастасія Цвірко, начальник бюро маркетингових комунікацій УЗЕД ВАТ “Керуюча компанія холдингу “Белкоммунмаш” спростувала цю заяву та назвала це неправдою. Дійсно, що вартість машинокомплекту збільшилася, але на 9500 тисяч доларів, але ніяк не 35000 дол. США. Таке підвищення сталося у вересні 2012 року. Це об’єктивна реальність, яка завжди передбачається сторонами при укладенні договору

Анастасія Цвірко заявила, що новий український тролейбус є насправді піратською копією білоруської машини. Вона зібрана, порушуючи існуючу ліцензійну угоду, яка регламентує всі дії компанії “Еталон” з питань виробництва білоруських тролейбусів.

Також вона наголосила на тому, що українська компанія не має права виробляти тролейбуси самостійно протягом п’яти років з моменту припинення дії договору з “Белкомунмашем”. Компанія «Еталон» отримала право користуватися технологічною документацією зі складання тролейбусів і зобов’язана дотримуватися ліцензійних прав «Белкомунмашу»

За її словами, Володимир Бутко  - глава корпорації “Еталон” наразі не відповідає на письмові звернення мінського підприємства з вимогою пояснити, чому корпорація “Еталон” порушила ліцензійну угоду, на якій підставі привласнила технології і технічну документацію. “Белкомунмаш” готує у відповідь хід. Не виключено, що найближчим часом українській стороні все ж доведеться відповісти на всі запитання у суді.

  • Гость: Гадає це вже "кухня" влади, хай там вирішують самі хто правий, а хто винен
  • Гость: По слухам слышал об этом инциденте, теперь узнал поподробнее, как всегда закулисные игры