19.12.2012

На Чернігівщині обговорювали діяльність закладів профтехосвіти

У залі засідань Чернігівської ОДА, 11 грудня провели засідання обласної Міжгалузевої ради з професійно-технічної освіти, на якому були розглянуті головні питання, що стосуються регіональної профтехосвіти.

Учасниками засідання було обговорені, перш за все, питання, що стосуються кадровим забезпеченням професійно-технічних та вищих навчальних закладів  І-ІІ рівня акредитації.

Лідія Падалка — директор Чернігівського  обласного центру зайнятості у своєму виступі зазначила, що на розвиток трудового потенціалу та забезпечення продуктивної зайнятості впливають фінансово-економічна нестабільність, кризові демографічні процеси, тінізація трудових відносин та інше.

На даний період, роботодавці не можуть запропонувати стабільну зайнятість, що передбачає гідні умови праці та її оплату.

При заповненні вакансій, великою проблемою є низька якість послуг, що пропонують роботодавці. Більше 40 % пропонують мінімальну заробітну плату, лише 4% пропонують оплату вище середнього. А з іншого боку, існує також дефіцит якісної робочої сили.

Головну увагу Лідія Падалка приділила новому Закону України «Про зайнятість населення», що набуває чинності з січня 2013 року. Згідно якого, роботодавці повинні будуть укладати зі своїми робітниками договори, згідно з яких працівник буде направлятись на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації. А також договір з тими, хто не перебуває з ними у трудових відносинах, але яким було оплачене навчання, про відпрацювання певного періоду часу на цьому підприємстві, але не більше трьох років.

Також на засіданні обговорювалися питання подальшого розвитку та реформування професійно-технічних навчальних закладів, навчально-курсових комбінатів будівельного профілю, підготовку кваліфікованого персоналу. Тому що за словами представників будівельних організацій, з розвитком новітніх технологій, підготовка робітних кадрів повинна бути на високому рівні, щоб майбутній спеціаліст мав змогу професійно виконувати свої обов’язки. Тому, навчальну програму потрібно максимально вдосконалити.

Велику ролі у такій підготовці грає тісна співпраця професійно-технічних закладів з роботодавцями, обов’язкове проходження належної виробничої практики з наступним працевлаштуванням випускників на ті підприємства, що замовляють кадри.

Міжгалузевою радою також був ухвалений проект плану держзамовлення на підготовку кваліфікованих працівників області на 2013 рік. Анатолій Заліський, начальник управління освіти і науки ОДА доповів, що в наступному році планується прийняти на навчання згідно держзамовлення 3550 осіб. Зокрема, для галузей сільського господарства – 343 робітників, економіки – 385, будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи – 610, робітників електротехнічного виробництва – 413, швейне виробництво – 256, автомобільний транспорт – 278.

А також на завершення засідання Міжгалузева Рада склала план своєї роботи на 2013 рік.