01.10.2012

Можна перевірити зерно у Києві, якщо висновки лабораторії не влаштовують

До складу, куди привозять зерно на зберігання  філії ПАТ ДПЗКУ «Менське хлібоприймальне підприємство» на зберігання надійшло збіжжя кількістю 25 тисяч тонн. 8349 тонн зерна Державного аграрного фонду також зберігається тут. Від Чернігівської обласної організації розповіла Валентина Лисиця, інспектор відділу безпеки зерна та контролю якості.

– Регулярно здійснюється нашою інспекцією контроль за тим, як дотримуються технічні вимоги, нормативні  документи, стандарти якості та безпечності продукціїї сільского господарства, дотриманням технічного регламенту зерновим складом, а також  за тим, як проводиться  декларування цукру та зерна, — говорить Валентина Григорівна.

Як повідала держінспектор, проводяться регулярні  перевіркиза партіями, які до зберігання вже сформовані. За тим, як зберігається державне зерно, ведеться особливе спостереження.  Інспекція контролює збіжжя, що надійшло за останній час від товаровиробників.

Якщо виявляються розбіжності щодо якості, то обов’язково робитиметься перерахунок. Трапляється, що виробник заперечує надані йому результати щодо якості, тоді під наглядом  інспектора комісією  відбираються проби, пломбують їх та направляють  до Києва, у Державний центр сертифікації та експертизи сільгосппродукції.

– При надходженні зерна та партій вагонних,  або його відпуску, ми проводимо контрольні переважування,  — розповідає Валентина Лисиця. – Виробники отримують сертифікати якості. Партії зерна, що вибули також перевіряються.

  • Гость: Ми і так всі знаємо, яким чином в нашій країні проходить перевірка. у кого є гроші, той і здатен вести бізнес