21.09.2012

Місцеві екологи займаються чисткою області

На територіях Куликовського, Чернігівського, Борзнянського, Ббахмацького, Ніжинського, Ріпкинського, Семенівського Н-Сіверського та Корюківського районів було проведено роботи по вивезенню хімічних засобів захисту рослин та їх перезатаренню,  надалі  - ХЗЗР. Ці роботи проведені до 13 вересня.

Представник екологічної інспекції в області надав інформацію про подію.

Від залишків безгосподарських ХЗЗР планувалося очистити всю територію області, але очищено лише 7 районів.

Кількість ХЗЗР, що пройшли тендерну процедуру, яка запланована, щоб вивезти з території Чернігівської області кількістю  341,830 т. На сьогоднішній день  вивезено 341,886 т ХЗЗР.

Майже у кожному районі були виявлені перебільшення кількостей відходів, що визначені комісією. Пояснюється розбіжність тим, що спеціально створена комісія у 2011-2012 роках, візуально визначалася з ХЗЗР непридатними до використання, враховуючи застарілі облікові дані. Кількість безгосподарських ХЗЗР, що перевищує ліміт, виявлена під час проведення даних робіт, більше ніж 300 т.

У попередньому році використано та виділено фондом охорони навколишнього середовища приблизно 16 млн. гривень, а вивезли ХЗЗР  768,781 т.

У цьому ж році на вивезення ХЗЗР кошти виділяло Міністерство екології та природних ресурсів України.

Хоменко В.А., який є головою облдержадміністрації особисто зайнявся питанням повного очищення території Чернігівської області, для цього він подав клопотання міністру екології Ставицькому Е.А., щоб  виділили гроші на остаточне звільнення області від безгосподарських агрохімікатів.

Сарай згорів, хоч хату треба врятувати.

До Семенівського пункту зв’язку чергової частини пожежної охорони о 13:55 11 вересня надійшло повідомлення про те, що у с. Іванівка, на подвір’ї Олександра Бихоні сталася пожежа житлового будинку та сараю.

Про це повідомив представник  управління Держтехногенбезпеки в області.

У час, коли сталася пожежа, господарів не було, її помітив сусід та викликав пожежних.

Коли рятувальники прибули на місце пожежі – одразу почали гасити вогонь, але господарча будівля вже була знищена, починав горіти дах будинку, де мешкали господарі. Пожежу гасили з пожежні машини та 2 «Б» стволів. Боротьба  з вогнем тривала  декілька годин, тому що повідомлення про те що сталося  поступило запізно.

Фахівці дізналися, що пожежа виникла внаслідок необережного поводження з вогнем особи, що не встановлена.  Пожежа знищила господарчий сарай та частину будинку, у ньому пошкоджена покрівля, перекриття та стіни. Постраждалих немає. Збиток, який нанесено пожежою встановлюється. Сума врятованих матеріальних цінностей становить 20000 гривень.

Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області, у зв’язку з цим, вже в котрий раз звертається до мешканців області зі зверненням про обережне ставлення до вогню. Вони нагадують про те, що дітям потрібно роз’яснювати небезпеку пожеж та не лишати їх без нагляду, так як малюки, шукаючи розваги, здатні вигадати ігри з вогнем, що можуть бути небезпечними. Треба пам’ятати, що лише спільні зусилля допоможуть уникнути пожеж.

  • Гость: Дуже важливий крок, останній час екологія в нашому регіону далеко від ідеальної