20.05.2013

Мешканці Чернігова не змогли дістатись до Києва

Досить незвично спостерігати за тим, як мешканці Чернігова, охочі дістатись до столиці, очікують на автобус декілька годин. До недавнього часу це питання вирішувалось значно скоріше і дешевше. Фраза «О котрій годині була остання маршрутка на Київ?» була найбільш поширеною у перший день вихідних. До матері міст російських регулярними перевезеннями можна дістатись всього за 50 гривень, тоді як таксисти вимагають по 100-150 гривень, і це за умови, що в салоні перебуватиме кілька пасажирів одночасно.

Є також зупинка біля готелю «Україна», але там також з трансфером до Києва дуже складно, за кілька годин до столиці відправилось лише 2 автобуси. Жоден мешканець Чернігова не в змозі пояснити такого явища. Можливо, інформацією володіють представники громадської організації «Наступ». Раніше вони повідомляли, що обласний центр та інші населені регіону відчуватимуть проблеми з транспортуванням у столичному напрямку. За словами активістів, вся причина полягає в ризику позбавлення ліцензії у випадку виходу на рейс в суботу.

В той же час багато хто поговорює про посилений режим роботи ДАІ, котрий передбачає перевірку технічного стану автомобілів у зв’язку з Днем Європи, котрий відзначався у Києві та інших містах України. Такі дії працівники Державтоінспекції застосували з метою забезпечення безпечного руху на дорогах та запобігання ДТП. Окрім того, правоохоронні органи звертали велику увагу на швидкість пересування автомобілів та показники експлуатації. Чернігівська міська рада від коментарів ухилилась, але громаді від цього легше не стало. Таким чином, мешканці обласного центру вимушені були змінити свої плани на суботу і скоріш за все першопричиною цього є перевізники.

Також не можна забувати про всеукраїнську акцію «Вставай, Україно!». До речі, в столиці вона не пройшла тихо і мирно, і це завдяки «регіоналам», котрі хотіли завадити опозиціонерам провести мітинг. За останні місяці склалась така собі закономірність, що напередодні масштабних заходів відразу виникає проблема у транспортуванні до столиці. Не тяжко здогадатись, хто є ініціатором виникнення подібних інцидентів. Чернігівські активісти вважають, що перевірка співробітниками ДАІ документів є черговим «маски-шоу», ініційованими владою. Вони не мають сумнівів, що напередодні наступного подібного мітингу мешканці обласного центру знов не зможуть дістатися до столиці.