29.03.2013

Мер Чернігова щомісячно отримує 15 тисяч гривень

Чернігівська громада дуже цікавиться рівнем життя міської влади. Особливу увагу вони привертають Олександру Соколову, котрий є очільником обласного центру. Як з’ясувалось, за 2012 рік він заробив на своїй посаді майже 129 тисяч гривень. Принаймні, саме такі показники вказані в декларації про доходи за минулий рік, яку завжди має надавати посадовець згідно з Законом України «Про засади запобігання і протидуції корупції».

Таку інформацію надала прес-секретар мера Чернігова Ірина Синельник. Працівники засобів масової інформації з’ясували, що основним джерелом доходів Олександра Соколова є його заробітна плата, котрі мер міста отримує на своїй посаді, складає вона 128 тисяч 787 гривен. Решта суми – це роялті, дивіденди та відсотки, яких у минулому році набігло цілих 200 гривень. Тож якщо вірити показникам, то мер Чернігова повністю чистий перед законом.

Окрім того, очільник міста не отримував доходів від викладацької, наукової і творчої діяльності, а також від відчуження цінних паперів. Олександр Соколов лише формально є годувальником власної родини, адже у членів його сім’ї теж чималі прибутки. За минулий рік його близькі родичі заробили вкупі 69 тисяч 557 гривень. Що стосується власності, то на мер Чернігова має у своєму володінні лише квартиру, площа якої складає 157,8 квадратних метрів. Це зайвий раз підтверджує той факт, що Олександр Соколов не замішаний ні в яких махінаціях, чого не можна сказати про очільників інших обласних центрів.

Якщо порівнювати з депутатами міської ради, то ця заробітна плата є доволі малою. Адже їх основним прибутком є бізнес, в той час як Олександр Соколов через свою посаду не має права займатись підприємницькою діяльністю. Хоча деякі стверджують, що насправді чернігівський голова має набагато більші прибутки, ніж ті, які були зазначені пре-службою.

  • Гость: Журналистам спасибо за кропотливую работу, однако население никогда не поверит, что у мера такая зарплата. Откуда тогда такие дорогие машины?