04.09.2013

Лихо на голубих озерах: вуж у животі немовляти

Минув місяць як мешканці області дізналися про страшне. У Ріпкінському районі на голубих озерах немовляті в живіт заповзло вуженя та задушило, перекрив дихання.

Наче сталося це так. Відпочити до озер приїхала молода сім’я. Дитина менше року з матір’ю та батьком. Мати погодувала та приколисала малечу, поклала у палатку на килимок та пішла купатися. Дитина мирно посапувала, відкрив ротика, а у куточку лишилася крапелька молока, саме воно й привабило вужа.

Коли мати прийшла до дитини, вона вже не дихала, а живот колихався. Привезли до лікарні, розрізали живот. Наче вужа витягнули ще живим.

Який хірург робив цей розтин, в якій лікарні? Що за сім’я, звідки? Запитання залишаються.

Ця історія переповідаться один одному.Зазвичай лихо забувають, а у даному випадку розповідь з часом набуває лише нових подробиць. У багатьох містах переповідають цю історію, наче це сталося саме у них.  Розповідають про вужа у Кролевці на Сумщині, у Гадячі Полтавської області, Кам’янці-Подільському у Хмельницькій області.

Чи може таке бути?

У Ріпкінській центральній лікарні, запитали Едуарда Бабкіна, завідувача хірургічного відділення. Він каже, що може бути все що завгодно, але за 20 років, які він тут працює, випадку, щоб вуженя вбило дитину не було.

Багатьом лікарям задавали це питання, але жоден з них не стикався з цим випадком. Деякі чули, але не від медичної громади, а від простого населення у якості байки або легенди. Хірурги кажуть про те, що робили розтин для того, щоб витягнути копійки, конструктор лего, ґудзики, частинки іграшок.

Наче і був випадок, коли змія заповзла до рота людини, але то було десь в Африці. Лікарі кажуть про те, що побільшало кількості випадків, коли змії кусають, але щоб заповзали..

Виконуючий обов’язки завідувача хірургічного віддділення Городнянської лікарні, Микола Гнатенко допускає, що таке могло статися. Вуж тоненький, запах молока привабив, але відзначає, що у його медицинській практиці такого не було.

Людмила Кривець, яка є головним спеціалістом з педіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації каже, що чула про такий випадок, але він не є підтвердженим.

  • Гость: Боже яке жахіття, дуже шкода дитину, батькам потрібно кріпитись
  • Гость: Вообще в первые слышу о подобном, не мог себе представить такого, наверное одна из самых глупых смертей, если можно так выразится