04.10.2012

«Літературний Чернігів» став доросліше. А як щодо переможців конкурсу?

У Чернігові відбулося нагородження літераторів області, які виявилися найкращими.

Метри  місцевого письменництва до 20-річчя часопису під назвою «Літературний Чернігів» провели літературний конкурс.

У цьому році конкурсанти були з більшої кількості міст ніж у попередні роки.

Заявки на участь були не лише з Чернігівщини, а й з Полтавщини та Львівщини. Хоча переможців оголосили напередодні, і не було ні червоної доріжки, ані хвилювань перед нею, та все одно цікаво було побачити кращих.

Хоча конкурс був оголошений для молодих письменників та поетів, але переможцями стали письменники, які є старшими за саме видання. На це організатори кажуть, що вік літераторів не цікавить, лише їх творчість.

До поштової скриньки конкурсу надійшло 126 листів. Про рівень письменництва Михась Ткач, редактор «Літературного Чернігова» зауважив, що з усіх получених творів лише 30% є непоганими.

До 20-річної дати приурочили презентацію нової збірки під назвою «Толока». У збірку увійшлитвори відомих, а також молодих і тих, хто подає надії молодих літераторів. Твори тих, хто преміг у конкурсі будуть надруковані на сторінках літературного журналу.

Після згадок про старе та довгих промов переможців конкурсу нарешті нагородили.

Капела бандуристок замість дробу барабанів.

Поезія…

Володимир Потебня з Козельця переміг у номінації «Поезія». Другою стала Ірина Карпенко зі Срібного. Олександр Деркач з прилук зайняв третє місце.

У цій номінації були відзначені також твори Андрія Тітка з Чернігова та Ірини Новіцької зі Львовської області.

Проза…

Дмитро Конодиб з Чернігова, який навчається в політехнічному університеті переміг за оповідання «Про Дімона». Цей твір він написав ще в дитинстві для уроку української  літератури,  твір до конкурсу було надіслано мамою переможця.

Другою стала  Людмила Пікуль з міста Комсомольськ Полтавської області.

Павло Солодовник зайняв третє місце. Павло працює журналістом на обласному радіо. Твір, який відзначили має назву «Дід Василь»,  написаний про пересічного селянина. Павло зізнався, що пише з душею та вкладає частинку себе в кожне слово.

Засновники видання відзначили як багато всього змінилося за 20 років. Журнал «Чернігів», за цей час, змінив ім’я, зміст та обкладинку.

До 25-річчя журналу організатори хочуть знайти ще більше талантів, та допомогати талановитій молоді видавати власні публікації та збірки.