09.03.2013

Кримінальні новини Чернігова

На Чернігівщині спіймався «кабельний» злодій

Співробітниками правоохоронних органів вдало розкриваються злочини різного характеру та ступеня складності. Підтвердженням цьому стало нещодавнє звернення до міліції мешканки Чернігова, яка заявила про крадіжку з її підвалу речей. Виявилось, що зник не один метр телефонного кабелю.

За статистикою, крадіжки кабелю є одним із найпоширеніших видів привласнення чужого майна. Його використовують правопорушники, як правило, для подальшого перепродажу або ж здають у брухт.

Працівники Чернігівського міського відділу міліції спільно зі співробітниками управління Державної служби охорони оперативно по «гарячих слідах» встановили, що крадіжку скоїв 43-річний мешканець обласного центру, — розповів начальник УДСО при УМВС України в Чернігівській області полковник міліції Іван Списовський.  Затриманий чоловік у скоєному зізнався, дав правдиві свідчення й розповів, що крадіжку скоїв у власних цілях.

Віз «наркоту»

Вироком Ріпкинського районного суду Чернігівської області у кримінальній справі, розслідуваній СБУ, засуджено громадянина Республіки Молдова, який вчинив контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу та психотропної речовини.

У червні 2012 року на митному пункті пропуску «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці правоохоронці затримали 32-річного іноземця, котрий їхав з Молдови до Республіки Білорусь. У ході огляду особистих речей затриманого було виявлено та вилучено прихований наркотичний засіб – канабіс (марихуану) та порошкоподібну речовину, до складу якої, згідно з висновком експертизи, входили психотропні речовини метилфенетиламін та хлорфенілпіперазін.

Досудовим слідством встановлено, що психотропний порошок чоловік замовив через мережу Інтернет та отримав його у поштовому відправленні.

Ріпкинський районний суд визнав наркокур’єра винним у здійсненні злочину, передбаченого ч.1 та ч.2 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів) Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді одного року та трьох місяців позбавлення волі.

Сусідка «обчистила» квартиру  

Одним з найпоширеніших видів злочинів є квартирна крадіжка. Зазвичай безпеку своєї оселі ми довіряємо надійно зачиненим дверям, але не завжди така «безпечна схема» спрацьовує. Днями чергову квартирну крадіжку було скоєно у Чернігові. До правоохоронних органів звернулася 28-річна жителька міста, яка заявила, що з помешкання зникли гроші та ювелірні прикраси.

Працівники управління Державної служби охорони при УМВС та співробітники Чернігівського міського відділу внутрішніх справ «по гарячих слідах» встановили, що цю крадіжку скоїла 22-річна жителька котра мешкає в сусідньому будинку. Дівчина у всьому зізналася й дала правдиві свідчення.

Дівчині доведеться відповідати перед законом відповідно до ч.1 ст. 185 Кримінального кодексу України — крадіжка.

Незаконне полювання

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області при проведенні рейдової перевірки з контролю за станом охорони та використанням природних ресурсів виявлено факт незаконного полювання групою осіб у мисливських угіддях на території Ріпкинського району. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області затримали 9 порушників правил полювання, на яких складено адміністративні матеріали.  Браконьєри незаконно вполювали самця дикого кабана. В межах компетенції та на виконання вимог Закону України «Про тваринний світ» незаконно добутий дикий кабан та знаряддя добування (мисливська рушниця) вилучені. Обраховані збитки, завдані навколишньому природному середовищу, становлять 10 тис. грн.

За фактом виявленого браконьєрства оформлено відповідні матеріали, які направлено на розгляд до місцевого суду Ріпкинського району.

  • Гость: Ничего так статистика, мягко скажем впечатляет, главное что личности установлены