01.10.2012

Кожен має знати своє право

Більше 1000 жителів м. Чернігів та учнів шкіл відвідали експозицію з назвою «Всі повинні знати свої права».

Наступний  пункт, де відбудеться виставка – м. Кіровоград.

Гості виставки отримали масу позитивних вражень.

Цю інформацію повідомила прес-служба МАРТ.

Організатори проводили і тренінги навчання і Живу бібліотеку за системою «Фрі ту чуз».  Щоб виразити вдячність,  кожному відвідувачу потрібно на папері залишати свої відгуки.

Окрема подяка бібліотеці  Короленка, що сприяла всім заходам й була гостинною до відвідувачів. Виставка проходила у вихідний день, але бібліотека все одно працювала.

Всі екскурсії були різними, відрізнялися одна від одної.  Гідами були учні з 11 колегіуму у своїх екскурсіях вони не повторювались у цікавих фактах, тому що  розвивались разом із виставкою.  Учень – найкращій екскурсовод для школярів, лише однолітки можуть легко й доступно пояснити один одному їх права.

Захоплення від екскурсії отримали не тільки учні, а й учителі, саме вони цікавились літературою, яка знаходилась на стендах.  Тут була розміщена така інформація: відео та методичні видання, багаторічні моніторинги та напрацювання правозахисників з різних країн, практичні поради психологів та юристів.

У живій бібліотеці було можливе спілкування зі слов’янознавцем, журналістом, футболістом, міліціонером та буддистом. Даний формат спілкування допоміг відмовитися від стериотипів сприйняття та поспілкуватись з книгами відкрито, задавать питання та отримувати щирі відповіді.

Система «Фрі ту чуз» була використана в тренінгах під час виставки та набула великої популярності. Дана система полягає в тому, що демонструється відео в якому запитується думка щодо певної ситуації полярних людей, а потім задається контр-запитання. Тренінги викликали багато різних думок та діалогів.

Завершення виставки проходило в Колегіумі № 11, де учні, проходивши біля стендів мали змогу зупинитися та роздивитися їх уважніше. Ця подія виявилася дуже знаковою, тому організатори дуже вдячні всім, хто приймав участь у виставці.

Нагадуємо, що ця виставка  буде проходити ще у Львові, Черкасах, Сімферополі, Кіровограді та Херсоні.

  • Гость: Вкрай важливий захід для дітей, не дивлячись на їх вік, права свої вони мають знати бездоганно