04.01.2013

Контрольно-інспекційна робота у сфері архітектурно-будівельного контролю

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Чернігівській області за 2012 рік за результатами перевірок надала 134 приписи суб’єктам господарювання.

На протязі 2012 року Чернігівською Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до наданих повноважень забезпечувалось виконання покладених на неї завдань, у тому числі щодо надання дозволів на початок виконання будівельних робіт, реєстрації декларацій про початок виконання будівельних робіт, повідомлень про початок виконання будівельних робіт, декларацій про готовність об’єктів до експлуатацію, видачі сертифікатів.

Станом на 01.01.2013 р у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» видано 15 дозволів на виконання будівельних робіт на об’єкти будівництва IV-V категорій складності; на 2 об’єкти будівництва відмовлено у наданні дозволів на виконання будівельних робіт. Про початок виконання будівельних робіт на об’єкти будівництва I-III категорій складності зареєстровано 954 декларацій, з них 117 повернуто на доопрацювання. Про початок виконання будівельних робіт на об’єкти будівництва I-II категорій складності зареєстровано 1378 повідомлень, з них 44 повернуто на доопрацювання. На об’єкти будівництва IV-V категорій складності надано 8 сертифікатів, на будівництво 2 об’єктам відмовлено у видачі сертифікатів. 1065 декларацій зареєстрували про готовність об’єктів до експлуатації, 86 декларацій про готовність об’єктів до експлуатації повернуто на доопрацювання. 1314 декларацій зареєстрували про прийняття в експлуатацію самочинно збудованих індивідуальних житлових будинків, господарських будівель та споруд, громадських будівель. 18 об’єктам відмовлено у реєстрації декларацій на прийняття в експлуатацію.

За 12 місяців 2012 року проведені перевірки відповідності виконання будівельних робіт вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням та додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, Інспекцією вживаються заходи по усуненню порушень містобудівного законодавства, зокрема, провели 304 планових перевірок, 2043 позапланових перевірок, за результатами яких видано 163 приписи, накладено 1688 штрафів загальною сумою 2 445 617,80 гривень.

По роботі зі зверненнями громадян та організацій

За 12 місяців 2012 року 2296 кореспонденцій надійшло поштою, з них — 250 — звернення громадян, на особистому прийомі 33 звернення.

У сфері житлово-комунального господарства Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської області проведено 140 перевірок за дотриманням суб’єктами житлово-комунальних послуг вимог законодавства, з них 5 позапланових перевірок та 135 планових перевірок.

За результатами перевірок суб’єктам господарювання Інспекцією надано 134 приписи. З них 130 відповідно до актів планових перевірок та 4 відповідно до актів позапланових перевірок. Стан виконання приписів 92,5 %. Органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям направлено 56 подань щодо покращення організації роботи у сфері житлово-комунального господарства.

Протягом 2012 року до Інспекції надійшло 320 кореспонденцій щодо неякісного надання або надання житлово-комунальних послуг не в повному обсязі, серед яких 24 звернення громадян, 253 листи від організацій та підприємств, 43 доручення Держархбудінспекції України.