09.07.2013

Історія про жінку, яка працює на тракторі

У селищі Чернотичи, що в Сосницькому районі, мешкає доволі незвична жінка. Її особливість полягає у тому, що вона працює за кермом трактора. Причому про таку професію представниця слабої статі мріяла вже кілька років, але бажання здійснилось зовсім нещодавно . Як розповідає пані Людмила, протягом довгого часу вона заощаджувала кошти на придбання мотоблока, котрий являє собою невеличкий трактор. В один чудовий день мешканка Чернотичів назбирала всю необхідну суму, а саме 15 тисяч гривень, та поїхала до Чернігова. На авторинку вона раптово побачила трактор «Вейтуо», котрий експортується до України з Китаю, і з тих пір він став незамінним помічником у господарстві.
За словами Людмили, цей транспортний засіб дуже легкий в експлуатації, до того ж він здатен виконувати різні функції. Наприклад, трактор може підготувати землю для посіву та провести жнивні роботи. До того ж, за допомогою «Вейтуо» жінка транспортує урожай. За словами Людмили, працювати на такому тракторі одне задоволення, що господарка і робить протягом цілого дня. Оскільки потужність двигуна складає всього 24 кінських сили, він поглинає мало палива. Всі додаткові прилади, котрі облегшують роботу, у господарки є.
Засіб настільки легкий в експлуатації, що жінка власноруч ремонтує його, хоча він ламається вкрай рідко. Але кілька разів виникали серйозні ушкодження, в такому разі доводилось звертатись за допомогою до сусідів. Загальна площа усіх ділянок, які обробляє Людмила, складає півтора гектари. На цих землях за допомогою трактора жінка разом зі своєю 15-річною донькою вирощують моркву, кукурудзу, гарбузи, буряк, картоплю та зернові культури. Одну частину мешканка віддає на продаж, другу собі, а третя йде на годування худоби.
«Зоопарк» у господарки чималий, у неї в господарстві є поросята, гуси, кури та корова. Окрім Аліни, жінка виховує ще одну доньку, їй всього 1 рік. Та веденню господарства немовля не заважає, оскільки за ним доглядає 65-річна бабуся. Єдине, чого не хватає в хаті, це чоловічої руки. Так сталося, що стосунки у подружжя не склалися, але це не згнітило Людмилу, а навпаки, додало мужності. По суті, вона виконує усю чоловічу роботу і допомагає їй у всьому придбаний трактор. Людмила пропонує усім іншим жінкам, котрі не мають чоловіка, взяти з неї приклад.

  • Гость: Нічого собі сила воля у жінки, вона справжня героїня, і чому чоловік від такої людини пішов - не зрозуміло, мабуть був ледарем