15.09.2012

Громадянська мережа ОПОРА на Чернігівщині зафіксувала факт порушення

Громадянська мережа  ОПОРА на Чернігівщині зафіксувала факт, коли комунальне приміщення Чернігівської обласної ради, містило на собі банер зі словами «Від стабільності – до добробуту! Чернігівська область». Поряд із цим написом розміщувалася символіка партії.

4 вересня відбувся партійний форум  у драмтеатрі ім. Шевченка, де регіонали мали змогу презентувати передвиборчу програму. Цей заклад належить територіальним громадам.  На вході театру була  разміщена великого розміру агітаційна продукція.

Варто нагадати,  що передвиборча агітація  має обмеження в розташуванні, це зазначено у Законі України, який стосується виборів нардепів, ст.74, п.4. Ця стаття говорить про те, що агітаційні матеріали та політичну рекламу не можна розміщувати на будинках та приміщеннях   органів влади АРК та державної влади, організацій, установ різних форм власності, органів державної влади.

Окремо від цього, забороняється на об’єктах, що відносяться до культурної спадщини розміщувати матеріали політичної реклами, передвиборчої агітації та повідомлення про те, як проходить виборчий процес.

Проте, ВО «Батьківщина» подала позов до суду стосовно Чернігівського драмтеатру ім. Шевченка, що є комунальним підприємством, про визнання протиправними дії та зобов’язання про утримання від цих дій. Справа була розглянута Деснянським районним судом у м. Чернігів 11 вересня на відкритому засіданні та відхилена. Пояснюється відказ тим, що позивач не надав докази, що мали підтверджувати те, що на розміщеному плакаті був розпізнавальний знак Партії регіонів, який зареєстрован Міністерством Юстиції України, доказів  розміщення плакату саме відповідачем також не було.

Слід відзначити, що представники Партії регіонів або третьої особи на процесі прослуховування  даної справи присутні не були.

Також зловживання законодавством, що стосується виборів , можна було побачити під час проведення форуму «Майбутнє Чернігова», що проводився молодіжними організаціями, він також мав агітаційний характер.