02.11.2014

Громадяни Євросоюзу хочуть робити гроші разом з українцями

Україна і Євросоюз

Підписання Україною економічної частини угоди про асоціацію зробило свою справу. Громадяни Євросоюзу хочуть робити гроші разом з українцями, конкретніше – з чернігівцями.

Днями до нашого міста приїжджала латвійська делегація підприємців. В їх числі і виконавчий директор найбільшої латвійської компанії, що спеціалізується на виробництві екодобрив, Гірт Целайс.

За його словами, масштаби нашого регіону вразили приїжджих: ще б – друга за величиною область України! Куди там крихітної Латвії.

Компанія NPK Expert славиться своєю різноманітною клієнтурою (у списку клієнтів такі сучасні «монстри бізнесу», як чайний бренд «Ліптон», друга за величиною тютюнова компанія світу «Джапан Тобакко» та багато інших).

Тепер латиші працюють і з чернігівськими фермерами. Причому іноземці настільки зацікавлені у співпраці, що їх не лякають навіть загрози війни і чутки про російських танках на кордоні з Брянською областю.

Гірт Целайс розповів наступне:

- Справа в тому, що ми вміємо працювати навіть там, де щороку спалахують повстання, наприклад в Руанді чи неспокійному Буркіна-Фасо, так що у вас все ще в порядку (сміється).

А сільське господарство – така річ, яка потрібна всім: і фермерам, і революціонерам. Ми оцінюємо чернігівський ринок як дуже перспективний. Я знаю, що обсяги врожаїв зернових тут сягають 1,5 мільйонів тонн. А з нашою допомогою легко їх збільшити вдвічі.

Також латвійські підприємці готові допомогти підвищити врожайність по ріпаку, круп’яним культурам, кукурудзі, картоплі.

Гірт Кронбергс, економіст і провідний фінансовий радник Латвії, пропонує чернігівцям налагодити доставку наших товарів до країн ЄС через найбільші латвійські порти, Лієпаю наприклад.

Таким чином чернігівці зможуть дешево і безпосередньо торгувати з Швецією, Норвегією, Фінляндією, Данією та іншими європейськими країнами.

- Якщо подивитися на географічну карту і прикласти лінійку, то лінії прямішої, ніж по морю, не буде. У нас широка інфраструктура по доставці зернових, техніки (а я знаю, що в Чернігові хороший індустріальний потенціал). Давайте працювати разом!

Нагадаємо, що в серпні цього року в Чернігові відкрилося почесне консульство Латвії.