30.10.2013

Громада протестувала медичні реформи

Схоже на те, що громада не дуже задоволена останніми реформами, які незабаром будуть проведені у галузі охорони здоров’я. Підтвердженням цьому стала акція протесту, котра була організована активістами 29 жовтня. Пройшов захід біля стін Чернігівської міської ради, люди висловлювали таким чином незадоволення від дій влади. Останні дії наштовхнули їх на думку, що медичні реформи не дадуть позитивного результату, як того обіцяє Уряд. За словами учасників мітингу, вони в першу чергу піклуються не про себе, а про здоров’я своїх дітей. Як зазначили жителі Чернігова, від молодого покоління залежить майбутнє нашої держави, тому чинна влада не повинна завдавати шкоди малюкам.

Протестанти дізнались про те, що посадовці мають намір проголосувати за ліквідацію, а точніше реорганізацію двох міських поліклінік. Якщо це дійсно буде здійснено, то рівень розвитку галузі охорони здоров’я в регіоні значно знизиться. На цьому акцентують увагу мітингувальники, котрі хочуть заборонити владі зупиняти діяльність закладів. Згідно з проектом, на місці поліклінік будуть функціонувати центри з надання першої медико-санітарної допомоги.

Варто зазначити, що організатори акції попрацювали на славу, адже їм вдалось зібрати біля приміщення мерії кілька сотень чоловік. Мітинг був законним, тому правоохоронці цього разу не забороняли скандувати лозунги, окрім того, міліціонери охороняли учасників заходу та слідкували за громадським порядком. Цього дня надзвичайних пригод виявлено не було, але такий факт є слабою втіхою для представників влади. Якщо на перший раз зібралось стільки людей, то варто тільки уявити чисельність мітингувальників на подальших стадіях.

Звичайно, знищення поліклінік ніхто не бажає, але варто розуміти, що мерія лише виконує обов’язки Президента України. Сьогодні медицина нашої країни змінює вектор розвитку. До прикладу, було зафіксовано чимало фактів перепрофілювання. В наш час влада орієнтується на розвиток сімейної медицини. Причому цю спеціальність сьогодні отримують представники інших направлень, а процедуру перекваліфікації оплачує державний бюджет. Вартість пере облаштування одного фахівця складає 6 тисяч гривень. Стало також відомо, що до сьогоднішнього дня в рамках реформ в Україні було створено 17 кафедр сімейної медицини.

  • Гость: Я не прихильник чинної влади, але при новому Президенті в лікарнях почали з'являтись новітні технології, також проводяться ремонти, а ви вже думайте
  • Гость: Странно почему люди протестуют, когда реформы по большому счету еще не начались