20.04.2013

Галина Василькова прагне до кардинальних змін в сфері охорони здоров’я

В ході засідання комісії з питань охорони здоров’я мова йшла про проведення реформ у Чернігівщині. Участь у цьому заході взяли представники обласної влади та профільного управління. Галина Василькова закликала присутніх надати особливу увагу питанню створення перинатального центру. Таку пропозицію вона аргументувала інформаційними зведеннями за останні роки. Начальник управління зазначила, що сьогодні стрімко збільшуються показники випадків дитячої смертності, передчасних пологів та погіршення здоров’я жінок після пологів, а рівень смертності матерів перевищує загальнодержавний. Галина Василькова дуже занепокоєна таким явищем, тому і попрохала обласну владу негайно застосувати дії.

За відсутності в медичних закладах сучасного обладнання ризик смерті жінки після народження дитини значно зростає. Тому можна зробити висновок, що проводити пологи в таких установах є небезпечною справою. Також в лікарнях спостерігається дефіцит кадрів, починаючи від медсестер і закінчуючи акушерами.

Як наслідок, очільники закладів не можуть скласти повноцінний графік чергування через відсутність необхідної кількості спеціалістів. Окрім того, Галина Василькова не вбачає актуальності в існуванні малопотужних відділень. На її думку, доцільніше було б витрачати кошти на дотримання більш крупних центрів.

Підбиваючи підсумки, керівник управління охорони здоров’я зазначила, що представники очолюваного нею відомства розробили план модернізації закладів, котрі надають первинну медичну допомогу. Згідно з проектом, на території області буде засновано 27 центрів ПМСД, два із них вже розпочали свою діяльність. Розташовуються ці об’єкти в Бобровиці та Прилуках. Галина Василькова сподівається, що протягом двох років Чернігівщина поповниться 173-ма спеціалістами, серед яких 65 будуть інтернами.

  • Гость: Вне сомнений, перемены в медицины нужны, поскольку с сегодняшним уровнем мы точно не войдем в Евросоюз
  • Гость: Будь-яка проблема в Україні спирається в дефіцит коштів, тому нинішній стан закладів охорони здоров'я - не лише вина управління