10.03.2013

Доки не вдарить грім

Кілька тостів із побажаннями здоров’я обов’язково пролунає на кожному святі, де не збиралися наші люди, і що б вони не святкували. Всі нібито знають, що цю «штуку» за гроші, навіть величезні, ніде не купиш. А без здоров’я, власне, й життя — не життя. Та, у сучасному світі, на жаль, ми ні від чого такого, що може завдати шкоди нашому здоров’ю, не застраховані. А безкоштовне лікування в нашій країні давно вже коштує дуже дорого.

Шалені для нашого гаманця суми ми починаємо витрачати вже коли вдарить грім. Хоча б доволі легко могли б, як-то кажуть, підстелити соломки туди, де впадеш. Стати наприклад членом Чернігівської міської благодійної організації «Міська лікарняна каса» (МЛК). Але завжди чомусь зробити це нам із вами щось-таки завжди заважає: чи то лінь, чи то «домовитість». Чи просто вже в усьому зневірилися. Хоча після заслуховування звіту директора лікарняної каси за останні два роки роботи стало зрозуміло, що самі медики обізнані й «на боці» «підстилання соломки». Особливо в часи, коли питання обов’язкового введення медичного страхування вже просто «заговорили». Тобто далі балачок справа не просувається. І спасіння потопельників справді стало справою їх самих.

Доповідаючи, Григорій Гунчак — директор міської лікарняної каси розповів, що на початку поточного року членами МЛК зареєстровано близько семи з половиною тисяч осіб, з яких 267 — діти. А протягом минулого року до міської лікарняної каси вступили 413 чернігівців.

Тому, незважаючи на роз’яснювальну роботу, яку проводить керівництво МЛК в місцевих комунальних засобах масової інформації, черги бажаючих поповнити ряди членів лікарняної каси (працює за принципом каси взаємодопомоги) таки немає. Серед членів МЛК 65% — якраз працівники охорони здоров’я. 17,4% – звичайні громадяни. 8,9% — працівники різноманітних установ, підприємств (наприклад, заводу «ЧеЗаРа», фабрик «Елегант» і «Берегиня», банку «Демарк») тощо. 5,4 % — освітяни. 3,3% — працівники структурних підрозділів міської ради.

В більшості випадків це люди, реально обізнані в можливостях і перевагах участі в лікарняній касі. Тобто ті, хто розуміє, що близько двох сотень гривень на рік (якихось 15 гривень на місяць) це ніщо. В порівнянні з можливими витратами, коли щось із здоров’ям буде не так. Зрозуміло, що МЛК не може профінансувати супердороге лікування деяких хвороб та купівлю «дорогоцінних» ліків. Але робить усе, аби полегшити фінансові втрати своїх членів.

Упродовж минулого року на поточний рахунок МЛК надійшло майже 1,4 мільйона гривень. За кошти лікарняної каси у стаціонарних відділеннях лікувальних закладів міста проліковано 3344 особи (майже на мільйон гривень), а в денних стаціонарах — на суму 200 тисяч. У позаминулому році лікування отримали 3566 осіб. Середня вартість лікування членів МЛК у день склала 23,54 гривні (при бюджетному фінансуванні — 4,78 гривні).

Для забезпечення членів каси медичними препаратами є договори з мережею аптек: «Ліки України», «Сальвія», аптекою № 180. Тобто вітчизняні й зарубіжні медикаменти можна придбати зі знижкою 8%.

Як підкреслив Григорій Гунчак, робота щодо залучення нових членів до лікарняної каси продовжується. Адже розширення мережі МЛК збільшує фінансові можливості лікарняної каси. Хоча, як не дивно, чернігівці (у переважній більшості) вперто пручаються, почувши пропозицію вступити до МЛК.

  • Гость: Вопрос медицины болезненный для Чернигова, возможно властям удастся прекратить тенденцию