08.11.2013

Держводагентство підбиває підсумки своєї діяльності

7

Нещодавно відбулось засідання колегії Держводагентства, в ході проведення якого обговорювалась діяльність водогосподарчо-меліоративного комплексу. Учасники наради взяли до уваги перші 9 місяців поточного року. Також вони окреслили усі завдання на останній квартал, і основну увагу при цьому приділили підготовці до зимового періоду. Під час засідання керівники водогосподарчих підприємств прозвітували про виконану роботу, та поділились власними думками стосовно вище перелічених тем.

Як стало відомо, сьогодні працівники Держводагентства постійно спостерігають за водосховищами та водогосподарчими системами, також ведуть моніторинг погоди і постійно перебувають на зв­’язку з органами місцевого самоврядування. Завдяки зборам був складений графік підприємств, спрямований на задоволення потреб громади та покращення економічного положення. Враховуючи пропозиції представників водогосподарчого комплексу, компетентні органи запровадили оптимальні режими роботи на водосховищах басейнів шести річок. Протягом дев’яти місяців фахівці слідкували за виконанням плану, в даний період було проведено 48 засідань комісій та робочих груп.

Завдяки Держводагентству в нашій країні покращилась якість поверхневих вод. До уваги брались ті ділянки, які частіше всього використовуються господарствами. До цієї категорії входять і джерела постачання питної води. Протягом трьох кварталів спеціалісти взяли приблизно три тисячі проб рідини і зробили близько 90 тисяч вимірів. Варто зазначити, що фахівці забезпечували роботу комплексів, завдяки чому громада та сільськогосподарські угіддя отримували воду вчасно і без збоїв. Також об’єкти допомогли запобігти підтопленню ділянок.

Технічний стан устаткування сьогодні повністю контролюється водогосподарчими організаціями. Наразі влада працює над створенням сприйнятливого інвестиційного клімату. З цією метою держава заснувала закон, котрий передбачає можливість вносити корективи до законодавчих актів стосовно експлуатації меліорованих земель і меліоративних систем. Цей проект був розглянутий у ході проведення засідання профільного Комітету Верховної Ради, котрий пройшов 6 листопада. Автори закону сподіваються на те, що такі зміни покращать економічну ситуацію країни.

  • Гость: Якщо не має негативних випадків, то значит відомство добре виконує обов'язки