16.12.2012

День працівників суду

Працівники суду відмітили своє свято 15 грудня. В апеляційному суді з нагоди цієї дати відбулися урочисті збори, на яких були присутні Володимир Хоменко- голова ОДА, Анатолій Мельник – голова облради, Олексадр Соколов- міський голова, представники суддівського корпусу, керівники відомств та силових структур, працівники обласних судів.

Голова апеляційного суду Садіг Тагієв звернувся до присутніх з привітальним словом.

Володимир Хоменко, в свою чергу після привітання відзначив, що суд для суспільства громадян є дієвим інструментом захисту прав людини,їхньої свободи та державних інтересів.

Наскільки ефективною буде праця судової структури, настільки максимальною буде державна стабільність та довіра до неї громадян нашої держави. Тому судова система України повинна постійно вдосконалюватися, авторитет суду повинно зміцнювати, а перш за все, суд повинен бути справедливим.

Оскільки фундаментом державності є суд, і тільки за ним є останнє слово у позовах та суперечках, тільки він рішає наскільки визнати провину аби виправдати та назначити покарання.

Після прийняття судового рішення, воно є обов’язковим до виконання не тільки фізичними та юридичними особами, але й всіма державними органами влади.

Також голова облдержадміністрації зазначив, що судова система грає значну роль у розвитку та становленні нашої Української держави, підвищує рівень соціального та правового захисту кожної людини. Головним сучасним пріоритетом України на даному етапі є наближення судочинства до європейських та світових стандартів, здійснення реформування для подальшого вдосконалення цієї системи.

Президент України Віктор Янукович, в одному зі своїх виступів, зазначив, що на шляху до модернізації системи судочинства та вступ до спільноти європейців — є здійснення ефективної судової реформи. Зі слів Віктора Януковича, суд в Україні повинен працювати чесно, справедливо, згідно існуючих законів, захищати права кожного українського громадянина. Саме у цьому є головна надія та вимога громадян держави.

Останнім часом звернення громадян, щодо захисту свої прав та інтересів, до суду збільшилися. Та щороку таких позовів стає дедалі більше – згідно слів Володимира Хоменко.

Голова ОДА запевнив, що завдяки високій професійності службовців судової сфери, їхній щоденній сумлінній праці – є надійною запорукою дій на основі закону. Чернігівський суддівський корпус буде завжди виконувати свою працю сумлінно, відповідно до складеної присяги, чесно виконувати свої обов’язки задля справедливості та захисту громадянських прав та свобод.

Кращім працівникам судової сфери на засіданні, Володимир Хоменко, вручив відзнаки від обласної державної адміністрації.