14.09.2012

Ціна на молоко 2,20 – керівники підприємств пообіцяли

Кабінет Міністрів нашої країни 22.08.20012 року затвердив постанову,  у якій говориться про те, що за тонну молока незбираного другого ґатунку  ціна має бути не менше ніж 2200 гривень  — це без податку на додану вартість. Закон про ціни на молоко набрав чинності 1 вересня цього року.

Інформація про Постанову була надана Управлінням облдержадміністрації у справах преси та інформації.

Для того,  щоб контролювати виконання цієї постанови, Олександр Шанойло, який є заступником голови облдержадміністрації, провів 11 вересня поточного року нараду з керівниками підприємств, які займаються молокопереробкою.

На початку засідання він відзначив, що розуміє селян, які мають особисті підсобні господарства, адже саме вони постачають на підприємства з молокопереробки більше ніж 45% молока.

За словами Анатолія Максака, начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, зниження цін закупки в підсобних господарствах призводить до зменшення поголів’я на селі, викликає соціальні проблеми та зупиняє розвиток галузі тваринництва.

У цілому виробництво молока по області за січень-серпень цього року  зросло на1,3% порівняно з цим періодом минулого, та це тільки за рахунок молока, яке виробили сільськогосподарські підприємства.  Але скоротилися обсяги молока, що вироблене особистими господарствами на 3%.

Олександр Шанойло переконує, що виправленню цієї ситуації та забезпечення  балансу  роздрібних і закупівельних цін допоможе виконання даної Постанови.

Керівники усіх молокопереробних підприємств області , які були присутні на нараді, підтвердили, що виконуватимуть цю Постанову Кабінету Міністрів і оплата буде здійснюватись згідно з затвердженим рівнем цін на молоко, які є мінімально допустимі.